Dom Pomocy Społecznej Dla Dzieci Prowadzony Przez Siostry Pallotynki

Pionierów 3

78-430, Bobolice

tel. 94 318 73 32

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

65
1-4
70%
1885

Opis placówki

Informacje ogólne.

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w Bobolicach, otoczony malowniczym krajobrazem lasów i jezior Pojezierza Pomorskiego, prowadzony przez Siostry Pallotynki ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego, istnieje od 1958 r. Do Placówki przyjmowane są dziewczęta, które tutaj dorastają, rozwijają się i pozostają na stałe.

Obecnie Dom świadczy usługi bytowe dla 65 pensjonariuszek na poziomie obowiązującego standardu, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb mieszkanek. Organizacja Domu, zakres i poziom świadczonych usług uwzględnia wolność, intymność, godność i poczucie bezpieczeństwa podopiecznych oraz stopień ich fizycznej i psychicznej sprawności.

Warunki bytowe. Dom posiada dobrze wyposażone, dostosowane do potrzeb mieszkanek i wymaganych standardów pomieszczenia mieszkalne i ogólnodostępne. W zależności od stopnia sprawności dziewczęta mieszkają w pokojach jedno-, dwu-, trzy- lub czteroosobowych. Pomieszczenia ogólnodostępne to: pokoje pobytu dziennego, jadalnie, gabinet zabiegowo - pielęgniarski, sala rehabilitacyjno - gimnastyczna, sala terapeutyczna, sala "Doświadczania Świata", klasa zajęć rewalidacyjnych, pokój gościnny oraz kaplica, która umożliwia mieszkankom sprawowanie kultu religijnego.

Wszystkie pomieszczenia są starannie urządzone. Wyposażenie i umeblowanie w większości pomieszczeń jest nowe. Pokoje mieszkalne starano się urządzić tak, aby stworzyć podopiecznym domowe warunki. Pomieszczenia, w których pozwala na to stan ich zdrowia są wyposażone w meblościanki, tapczaniki, krzesełka, stoliki. Odpowiednio dobrana kolorystyka wnętrz i elementów wykończeniowych stwarzają przytulną atmosferę, w której pensjonariuszki czują się dobrze.

Uzupełnieniem posiadanych pomieszczeń, a zarazem doskonałym rozwiązaniem korzystania ze świeżego powietrza, szczególnie w przypadku osób leżących, są tarasy, a także wkomponowany w pas zieleni wokół budynku zagospodarowany ogród i plac zabaw.
Budynek wyposażony jest w windę dostosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych, w pochylnie, w pochyłą platformę dla wózków inwalidzkich. Cały budynek jak i jego otoczenie pozbawione są barier architektonicznych.

Terapia i rehabilitacja.

Dom Pomocy Społecznej prowadzi zajęcia terapeutyczne. Są to: zajęcia plastyczne i techniczne, muzykoterapia, artterapia, biblioterapia, terapia zabawą, terapia przez pracę, zajęcia kształtujące umiejętności samoobsługowe, uspołecznienie. Każda mieszkanka ma możliwość korzystania z fizykoterapii i ćwiczeń ruchowych. Zajęcia odbywają się w sali rehabilitacyjno - gimnastycznej, w łazienkach wyposażonych w wanny z hydromasażem, w salach zajęć oraz w sali "Doświadczania Świata". Sala rehabilitacyjno - gimnastyczna wyposażona jest w: siłownię, bieżnię, steper, rowerki treningowe, wioślarz, rotor, suchy basen z piłeczkami, ugul, drabinki, materace, pufy i wałki oraz w fotele do masażu. Sala "Doświadczania świata" przeznaczona jest przede wszystkim do zajęć z osobami upośledzonymi umysłowo w stopniu głębokim. Jest wyposażona m.in. w łóżko wodne z podgrzewaniem, kule lustrzane, solar z kolorowymi tarczami, kabinę lustrzaną ze światłowodami, dywan świetlny, emiter zapachów, tablicę świetlno-dźwiękową, kolumnę wodną. Dziewczęta w wieku szkolnym mają możliwość uczestniczenia w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych na terenie Domu Pomocy. Co roku są organizowane turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznych ośrodkach.

Życie kulturalno-religijne.

Dom Pomocy Społecznej umożliwia realizację potrzeb religijnych. Na terenie Domu znajduje się kaplica. Mieszkanki mogą uczestniczyć tu w niedzielnej Mszy świętej oraz w nabożeństwach zgodnie z rytmem roku liturgicznego (różaniec, nabożeństwa majowe, roraty, Droga Krzyżowa, etc.). Na terenie Domu Pomocy działa zespół wokalno-instrumentalny, który uświetnia uroczystości domowe. Zespół bierze także udział w spotkaniach integracyjnych na terenie gminy oraz w zaprzyjaźnionych Domach Pomocy. Mieszkanki chętnie uczestniczą w przedstawieniach teatralnych uatrakcyjniając w ten sposób uroczystości i imprezy okolicznościowe (np. święto patrona, przedstawienie bożonarodzeniowe, imieniny, itp.). Dużą atrakcją są wyjazdy nad pobliskie jeziora, do lasu, na basen, wycieczki do Ogrodu Botanicznego, sanktuariów czy zaprzyjaźnionych Domów Pomocy, a także przedstawienia teatralne teatrów objazdowych.

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
studia wyższe i specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 65 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
winda, pochylnia, platforma dla wózków, uchwyty na korytarzach
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
w zależności od stopnia sprawności mieszkanki
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
są pokoje z łazienkami   są pokoje z WC   są pokoje z umywalkami   są łazienki wspólne  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
plac zabaw
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
małe miasteczko
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz rodzinny wg potrzeb
lekarz psychiatra wizyty 1 raz w miesiącu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 1, opiekunek: 0
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 0
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
masaże wodne i suche, zajęcia na Sali rehabilitacyjnej, zajęcia z wykorzystaniem elementów metody Sherborne
Sprzęt rehabilitacyjny
siłownia, steper, bieżnia, rowerki treningowe, wioślarz, rotor, UGUL, suchy basen z piłeczkami, fotel oraz mata do masażu, materace, pufy, wałki, piłki, drabinki
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
zajęcia plastyczne i techniczne, muzykoterapia, biblioterapia, arteterapia, terapia przez pracę i przez zabawę, zajęcia w sali doświadczania świata, zajęcia samoobsługowe

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
1885 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja   leki podstawowe
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

DOM W KTÓRYM JEST MIŁOŚĆ, CIEPŁO,RADOŚĆ,POGODA DUCHA,OPTYMIZM,NADZIEJA,ŻYWA WIARA. MOŻNA TUTAJ POCZUĆ BLISKOŚĆ BOGA W ŻYWYM TABERNAKULUM-W KAŻDYM MIESZKAŃCU TAK DUŻEJ,WSPANIAŁEJ RODZINY . Kochana s.Dyrektor i s.Przełożona dziękuje za was BOGU każdego dnia w modlitwie. Pozostawiłam i powierzyłam opiece moje dziecko którym było mi dane opiekować się naście lat.Dziękuje za waszą miłość do dzieci i drugiego człowieka oraz dla mojej kochanej Moni. DZIĘKUJĘ. Ewa R.

Ewa Rynkiewicz 2012-01-21

Wspaniały DOM... dużo w nim miłości i troski.... aż miło byłoby wrócić, by zobaczyć i przeżyć tą siłę serca jeszcze raz...Dziękuję siostrom, w szczególności Siostrze Dyrektor Magdalenie.

AK 2011-11-17

Dzisiejszy koncert poświęcony Janowi Pawłowi II przygotowany przez siostry był nie tylko piękny, ale bardzo głęboki.

Nauczycielka z SP im. Jana Brzechwy w Kłaninie 2011-05-01

Oby wszyscy potrzebujący mieli takie warunki pozdrawiam

Andy 2010-03-29

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.