Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie


87-700 Aleksandrów Kuj., Grabie 34

tel. 54 282 12 70, 533 454 125

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Grabiu, znajduje się w samym sercu Kujaw, z dala od zgiełku i hałasu miejskiego. Stoi pośród przepięknego parku z aleją kasztanową, znajdują tu się trzy stawy, na jednym z nich jest piękna wyspa z pomostem by można na niej odpocząć i pomarzyć o historycznym jej przeznaczeniu i zastosowaniu dla pierwotnych plemion.

W naszym Domu dzieci zostały otoczone opieką przez Siostry Elżbietanki już w 1922 roku i w tej ważnej misji trwają po dziś dzień. Początkowo w Grabiu mieszkały sieroty, dziś Siostry zajmują się siedemdziesięciorgiem dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie. Nasi Mieszkańcy pochodzą z każdego zakątku pięknej polskiej ziemi z różnymi schorzeniami

W Domu naszym jest wszechstronna i całodobowa opieka nad mieszkańcami, zapewniamy rodzinną atmosferę oraz godziwe warunki do odpowiedniego wzrostu i rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego.

W Domu dzieci, wspólnie z Siostrami i opiekunami uczą się samoobsługi, samodzielności, bawią się, prowadzone są zajęcia manualne, zabawowe, usprawniające, ruchowe, teatralne, sportowe, rekreacyjne, rehabilitacyjne. Mieszkańcy w naszym Domu wzrastają w duchu katolickiej miłości i w atmosferze bliskości drugiego człowieka, poczuciu całkowitego bezpieczeństwa i ciepła rodzinnego.

Od 1995 roku nasi Mieszkańcy realizują obowiązek szkolny zgodnie z przepisami edukacji.

Warunki mieszkaniowe są w pełni przystosowane do potrzeb dzieci. Pokoje są pięknie umeblowane, na ścianach zastosowano kolorowe bajkowe malowidła by były przytulnymi pomieszczeniami, wyposażone są w nowe meble, tapczaniki, foteliki, stoliki, szafki, szafy wszystko po to, by dzieci czuły się w nich komfortowo, bezpiecznie i radośnie.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.