Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych prowadzony przez Kongregację Sióstr Boromeuszek


48-303 Nysa, Świętojańska 6

77 433 32 80

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

63
1-4
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych prowadzony przez Kongregację Sióstr Boromeuszek

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Nysie zapewnia całodobową opiekę oraz świadczy usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i zdrowotne na poziomie obowiązującego standardu, posiada 63 miejsca dla kobiet przewlekle psychicznie chorych.

Dom usytuowany jest w dwóch budynkach wielokondygnacyjnych dostosowany w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dom posiada dwie windy osobowe oraz wyposażony jest w system przyzywowo-alarmowy, i system alarmowo-przeciwpożarowy.

W Domu znajdują się ogółem 34 pokoje mieszkalne, w tym: 11 pokoi jednoosobowych, 17 pokoi dwuosobowych, 5 pokoi trzyosobowych i 1 pokój czteroosobowy. W nowo wyremontowanym budynku „B” wszystkie pokoje posiadają łazienki lub punkty sanitarne., przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Pokoje mieszkalne wyposażone są w łóżka, tapczany, szafki nocne, szafy ubraniowe, stoliki, krzesła, komody.

Na terenie domu znajdują się pomieszczenia funkcjonalne : biblioteka, jadalnia, kawiarenka, aneksy rekreacyjne, kuchenka, pokój dziennego pobytu, ogród zimowy, pokój odwiedzin, pokój gościnny, sala do terapii zajęciowej, sala do rehabilitacji, pomieszczenie do prania i suszenia dla mieszkańców. Dom zapewnia 3 podstawowe posiłki dziennie, ponadto II śniadanie i podwieczorek Posiłki przygotowywane są z uwzględnieniem diety, zgodnie z zaleceniem lekarza, spożywane są na jadalni, lub na życzenie mieszkańca w pokoju.

Dla podtrzymania sprawności fizycznej mieszkańców oraz na zlecenie lekarza prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne w pomieszczeniu do rehabilitacji oraz przy łóżku mieszkańca. Dom zatrudnia mgr fizjoterapii, którego zadaniem jest aktywizowanie mieszkanek do ćwiczeń i zabiegów poprawiających sprawność psycho- ruchową i tym samym poprawiających ich mobilność i samodzielność.

Mieszkanki maja możliwość rozwijania swoich zdolności w czasie zajęć na terapii zajęciowej, która jest jednym z priorytetów zadań domu, jako jedna z form spędzania wolnego czasu. Prowadzą je instruktorki terapii zajęciowej. Aktywizacja mieszkanek jest istotnym narzędziem poprawy jakości życia naszych mieszkanek. Realizowane jest to w ramach usług wspomagających w oparciu o indywidualny plan wsparcia mieszkańca domu przez Zespół Terapeutyczno- Opiekuńczy.

Na terenie domu znajduje się kaplica w której mieszkanki uczestniczą we Mszy św. i różnych nabożeństwach okolicznościowych.

Otoczenie zewnętrzne Domu jest estetycznie zagospodarowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia wokół Domu wyłożona jest kostką brukową. Dla mieszkańców urządzony jest teren rekreacyjny z altaną, ławkami, oczkiem wodnym, kwiatami i krzewami.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.