Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej CHEMIK


02-121 Warszawa, Korotyńskiego 10

tel./fax 22 823 50 12

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej CHEMIK

Opis placówki


Dla osób starszych i przewlekle somatycznie chorych.

Dom Pomocy Społecznej „Chemik” został wybudowany przez Warszawską Fabrykę Kosmetyków Pollena Uroda na początku lat 70-tych. Dom jest przeznaczony dla osób w podeszłym wieku, wymagających stałej opieki socjalnej, medycznej i rehabilitacyjnej. Dom dysponuje 100 miejscami.

Dom jest usytuowany w dzielnicy Ochota między ulicami: Mołdawską i Jasielską, sąsiaduje z nowoczesnym osiedlem mieszkaniowym.

Czterokondygnacyjny budynek jest usytuowany jest na działce z ogrodem. Otoczenie sprzyja rekreacji, jednocześnie jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto w okolicy znajdują się tereny zielone dla spacerowiczów.

W Domu znajdują sie: 68 pokoi jednoosobowych i 16 pokoi dwuosobowych z loggią i łazienką. Na każdym piętrze znajduje się sala dziennego pobytu wyposażona w fotele i sprzęt audio – tele. Ponadto na terenie Domu znajduje się: kaplica, biblioteka z bogatym księgozbiorem, sala jadalna, palarnia, dzienny pokój do zajęć terapeutycznych służących uaktywnieniu Mieszkańców tracących sprawność psychofizyczną, zespół pomieszczeń
medyczno-rehabilitacyjnych. Warunki mieszkaniowe dostosowane są do możliwości psychofizycznych lokatorów – osób niesprawnych ze względu na sędziwy wiek.

Dom pozbawiony jest barier architektonicznych, posiada dwie windy osobowe, w pokojach zainstalowana jest sygnalizacja przyzywowa. Kondygnacje zróżnicowano kolorystycznie tak, aby mieszkańcy mieli łatwość rozpoznawania swojego piętra. Na korytarzach zainstalowane są poręcze, podłogi wyłożone wykładziną p/poślizgową, przed budynkiem dobudowano podjazd dla wózków inwalidzkich.

W ramach programu działania Domu, który opracowywany jest w oparciu o nawyki i upodobania Mieszkańców, a przede wszystkim o ich możliwości psychofizyczne organizowane są imprezy plenerowe, pogadanki, wycieczki, wczasy rehabilitacyjne, spotkania integracyjne, które mają na celu aktywizację Mieszkańców. Organizowane są zajęcia kulturalno – oświatowe w formie gier i zabaw, prowadzone są dyskusje na różne tematy, wsólne czytanie
i interpretacja literatury. Święta i uroczystości obchodzone sąuroczyście i zgodnie z polską tradycją. Na terenie Domu działa zespół wokalny „Uśmiech”.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.