Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej Centrum Alzheimera


02-766 Warszawa, Wilanowska 257

22 843 19 22, 22 847 24 61, 22 843 19 23

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej Centrum Alzheimera

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej przy Al. Wilanowskiej w Warszawie powstał w 1974 roku. Przez wiele lat usytuowany był przy ul. Nowoursynowskiej 216 lecz od 2010 roku został przeniesiony do nowo wybudowanego obiektu, który mieści się na tej samej działce lecz przy Al. Wilanowskiej. Przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych, z chorobą Alzheimera.
Budynek o dwóch kondygnacjach, usytuowany na działce o powierzchni 2,2 ha. Poniżej skarpy na której jest usytuowany, znajduje się sad. Wokół znajduje się teren rekreacyjno – parkowy z utwardzonymi alejkami, ławkami. Teren trawiasty wykorzystywany jest często do zajęć rekreacyjno – sportowych i okolicznościowych uroczystości.
W Domu znajdują się pokoje 1 i 2 osobowe – 6, 2-osobowe – 12, 3-osobowe – 18. Docelowo wszystkie pokoje będą 1 i 2 osobowe.
W każdym pokoju znajduje się instalacja przyzywowa. Dla Mieszkańców dostępne są pomieszczenia specjalistyczne: gabinet lekarski i zabiegowy, sala do fizykoterapii i rehabilitacji, jadalnia i świetlica, pracownia terapii zajęciowej.
Dom i teren wokół niego pozbawione są barier architektonicznych. Osoby na wózkach inwalidzkich i korzystające ze sprzętu wspomagającego mogą swobodnie poruszać się, ułatwienia stanowi winda, poręczę w ciągach komunikacyjnych i odpowiednie wyposażenie łazienek.
Dom współpracuje z różnymi organizacjami samorządowymi, placówkami oświatowymi co pozwala i ułatwia organizowanie dla Mieszkańców imprez artystycznych oraz zajęć rekreacyjnych m.in. występy grup artystycznych, wycieczki krajoznawcze, pikniki, spacery.
Pensjonariusze mają możliwość udziału w zajęciach terapii zajęciowej, zajęciach plastycznych, muzykoterapii, biblioterapii, videoterapii, grach i zabawach dydaktycznych.
Placówka jest otwarta dla wolontariuszy, chętnych poświęcić swój czas osobom potrzebującym wsparcia.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.