Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej Caritas im. św. Ojca Pio


36-016 Chmielnik, Chmielnik 4

17 229 66 48

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

80
1,2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej Caritas im. św. Ojca Pio

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej im. Św. Ojca Pio w Chmielniku to placówka podlegająca Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Prowadzony jest on przez Siostry Felicjanki Prowincji Przemyskiej. Miesięczny koszt utrzymania Mieszkańca wynosi tu zaledwie 2370,60 zł. i jest to jeden z najniższych kosztów miesięcznego utrzymania wśród domów pomocy. Dom może otoczyć opieką około 80 osób. Podstawowym celem Domu jest stworzenie warunków bezpiecznego i godnego życia, zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych, zdrowotnych, opiekuńczych, religijnych i społecznych. W codziennym życiu siostry Felicjanki wraz z pozostałym personelem dążą do stworzenia prawdziwego, ciepłego Domu, w którym osoby w starszym wieku otoczone są nie tylko fachową całodobową opieką, ale przede wszystkim serdecznością i szacunkiem.

Dom posiada wygodne i przystosowane do potrzeb Mieszkańców pokoje mieszkalne wyposażone w łóżka rehabilitacyjne oraz inne przedmioty.. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 zakupiono nowoczesny sprzęt do wyposażenia kuchni. Wielkim osiągnięciem stał się pokój dziennego pobytu, gdzie Mieszkańcy mogą przebywać
i wypoczywać w ciągu dnia jak i sala rehabilitacyjna oraz nowoczesna pracownia do prowadzenia terapii zajęciowej. Mieszkańcy chętnie na nią uczęszczają, by brać czynny udział w pracach twórczych. Przychodzą także ci, którzy pragną tylko porozmawiać, popatrzeć lub posłuchać muzyki.

Mieszkańcy są często odwiedzani przez swoje rodziny. Do Domu zaglądają jednakże nie tylko najbliżsi. Częstymi gośćmi są uczniowie okolicznych szkół i harcerze a także praktykanci ze Szkoły Pracowników Służb Społecznych. Takie okazje prowadzą do nawiązania nowych kontaktów pomimo znacznej różnicy wiekowej.

Dzięki Opatrzności Bożej i orędownictwu św. Ojca Pio, obok Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku stoi Dom, w którym wciąż jeszcze znajdują się wolne miejsca dla wszystkich tych, którzy chcą zostać otoczeni pełnią życzliwości i opieki.

ZAPRASZAMY!

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.