Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


93-345 Łódź, Paradna 36

tel. 42 645 70 55, fax 42 645 79 71

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej przy ul. Spadkowej 4/6 w Łodzi jest placówką opieki stałej przeznaczoną dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Swoją działalność Dom rozpoczął w 1965 roku. Po zakończonej rozbudowie w 1998 roku składa się z dwóch starych budynków wybudowanych w latach 60-tych oraz nowego pawilonu. Przeprowadzone prace adaptacyjno — remontowe pomieszczeń przybliżyły warunki przypominające „własny dom” na całe życie dla wszystkich pensjonariuszy. Budynki wyposażone są w centralne ogrzewanie, ciepłą i zimną wodę. W placówce znajduje się gabinet zabiegowo — pielęgniarski.

Obecnie w naszym Domu przebywa 178 pensjonariuszy. Najmłodszy pensjonariusz ma 10 lat, a najstarszy 60. Podopieczni podzieleni są na 12 grup, w których znajduje się od 10 do 18 osób. Dzieci w grupach są dobrane pod względem wiekowym i stopnia upośledzenia. Na każdej z grup znajduje się łazienka, jadalnia, bawialnia (pokój dzienny), toaleta. Każdy pokój wyposażony jest w fotel (tapczan), szafkę, stół, krzesło. W bawialniach znajdują się także segmenty zaopatrzone w pomoce dydaktyczne, sprzęt RTV. Generalnie na grupie jest jedna łazienka, dwie toalety i umywalki.

W celu rozwijania osobowości podopiecznego na terenie Domu funkcjonuje szereg pracowni, między innymi: pracownia plastyczna, teatralna, multimedialna, pracownia terapii rozwojowej, aktywności manipulacyjnej, muzykoterapii itd. W placówce zatrudnieni są: logopeda, psycholog, pedagog oraz pracownicy socjalni. DPS duży nacisk kładzie na wspieranie rozwoju zdrowia fizycznego poprzez organizowanie zajęć sportowych, sportowo — terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Wykorzystując naszą bazę sportową tzn. sale gimnastyczne wyposażone w sprzęt do ćwiczeń siłowych, basen oraz teren łąkowo — leśny organizujemy różnorodne zawody i spotkania rekreacyjne zarówno dla naszych pensjonariuszy jak i podopiecznych innych placówek.

Dom nasz szczyci się dobrze zorganizowanym pionem rehabilitacyjnym. Nasi podopieczni mają dostęp do zajęć z zakresu kinezyterapii oraz fizykoterapii. W ramach kinezyterapii prowadzone są zajęcia mające na celu poprawę sprawności chodu, samoobsługi, wykonywania czynności dnia codziennego oraz ogólnej sprawności fizycznej. Prowadzona jest gimnastyka usprawniająca. Dla dzieci wymagających szczególnego rodzaju ćwiczeń prowadzona jest indywidualna terapia. Celem zabiegów fizjoterapeutycznych jest usunięcie procesów chorobowych i zapobieganie ich nawrotom. Dom Nasz dysponuje również basenem, w którym prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe oraz przygotowujemy podopiecznych do udziału w zawodach sportowych. W skład dobrze wyposażonej hydroterapii wchodzi wanna do hydromasażu, natrysk biczowy oraz wirówka do masażu kończyn dolnych.

W celu utrzymania kontaktów z rodziną i środowiskiem w DPS działa Rada Rodziców, która współpracuje z placówką i bierze czynny udział w życiu Domu. W związku z tym organizowane są zebrania z rodzicami informujące o aktualnej sytuacji, wydarzeniach, uroczystościach i imprezach organizowanych dla mieszkańców. Obowiązek szkolny obejmuje dzieci, które zgodnie z orzeczeniem kwalifikacyjnym uczęszczają na zajęcia do zespołów rewalidacyjno — wychowawczych. Dzieci, które nie mogą ze względu na różnorodne schorzenia uczęszczać do szkoły mają zajęcia indywidualne. Zajęcia grup rewalidacyjnych odbywają się w specjalnie przygotowanych pracowniach tj. manipulacyjnej, stymulacji dotykowej, relaksacyjno — wyciszającej, plastycznej oraz ciemni. Wszystkie zajęcia szkolne rozpoczynają się zawsze ćwiczeniami ruchowymi tzw. „porannym kręgiem”. Z w/w pracowni oprócz dzieci szkolnych korzystają również pozostali mieszkańcy DPS. Mieszkańcy naszego Domu biorą udział w różnych imprezach kulturowych, sportowych i turystycznych.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.