Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


18-230 Ciechanowiec, Kozarze 63

tel. 86 277 90 04, fax 86 277 90 05

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej w Kozarzach jest jednostką organizacyjną Powiatu Wysokomazowieckiego.

Przeznaczony jest dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Przebywa w nim 114 mieszkańców, zamieszkałych w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych. Dom Pomocy Społecznej zapewnia kompleksowe usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające, a także rehabilitację, rekreację i miły wypoczynek w otoczeniu przyrody. Całodobowe usługi opiekuńcze świadczą wykwalifikowani opiekunowie oraz pielęgniarki.

Dom umożliwia mieszkańcom udział w terapii zajęciowej i rehabilitację. Dom Pomocy Społecznej zapewnia mieszkańcom pomoc lekarzy specjalistów, aktywizację oraz potrzeby religijne i kulturalne. Mieszkańcy mają możliwość udziału w nabożeństwach, które odbywają się w kaplicy znajdującej się na terenie placówki. Do dyspozycji mieszkańców są również biblioteka, świetlice oraz sala do ćwiczeń, co umożliwia przyjemne spędzenie wolnego czasu i rekreację. W przyległym do obiektu lesie znajdują się ładnie wyposażone domki wypoczynkowe, z których mogą korzystać goście oraz mieszkańcy innych domów pomocy społecznej.

Corocznie na terenie placówki organizowany jest Przegląd Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczestniczą w nim osoby niepełnosprawne z domów pomocy społecznej z całego regionu. Oprócz przeżyć artystycznych, występy wyzwalają w osobach uczestniczących dążenie do integracji ze środowiskiem oraz zwiększają aktywność społeczną.

Dom Pomocy Społecznej w Kozarzach znajduje się w odległości zaledwie trzech kilometrów od Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu wraz z pięknym Skansenem Mazowiecko-Podlaskim, co stanowi dodatkową atrakcję dla mieszkańców Domu i osób odwiedzających naszą placówkę. Dom położony jest w pobliżu malowniczej rzeki Nurzec, okolicznych łąk i lasów. Otoczenie Domu oraz rozległe tereny zielone sprzyjają spacerom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.