Dom Pomocy Społecznej

Kozarze 63

18-230, Ciechanowiec

tel. 86 277 90 04, fax 86 277 90 05

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dom Pomocy Społecznej w Kozarzach jest jednostką organizacyjną Powiatu Wysokomazowieckiego.

Przeznaczony jest dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Przebywa w nim 114 mieszkańców, zamieszkałych w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych. Dom Pomocy Społecznej zapewnia kompleksowe usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające, a także rehabilitację, rekreację i miły wypoczynek w otoczeniu przyrody. Całodobowe usługi opiekuńcze świadczą wykwalifikowani opiekunowie oraz pielęgniarki.

Dom umożliwia mieszkańcom udział w terapii zajęciowej i rehabilitację. Dom Pomocy Społecznej zapewnia mieszkańcom pomoc lekarzy specjalistów, aktywizację oraz potrzeby religijne i kulturalne. Mieszkańcy mają możliwość udziału w nabożeństwach, które odbywają się w kaplicy znajdującej się na terenie placówki. Do dyspozycji mieszkańców są również biblioteka, świetlice oraz sala do ćwiczeń, co umożliwia przyjemne spędzenie wolnego czasu i rekreację. W przyległym do obiektu lesie znajdują się ładnie wyposażone domki wypoczynkowe, z których mogą korzystać goście oraz mieszkańcy innych domów pomocy społecznej.

Corocznie na terenie placówki organizowany jest Przegląd Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczestniczą w nim osoby niepełnosprawne z domów pomocy społecznej z całego regionu. Oprócz przeżyć artystycznych, występy wyzwalają w osobach uczestniczących dążenie do integracji ze środowiskiem oraz zwiększają aktywność społeczną.

Dom Pomocy Społecznej w Kozarzach znajduje się w odległości zaledwie trzech kilometrów od Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu wraz z pięknym Skansenem Mazowiecko-Podlaskim, co stanowi dodatkową atrakcję dla mieszkańców Domu i osób odwiedzających naszą placówkę. Dom położony jest w pobliżu malowniczej rzeki Nurzec, okolicznych łąk i lasów. Otoczenie Domu oraz rozległe tereny zielone sprzyjają spacerom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.