Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


87-400 Golub-Dobrzyń, PTTK 6

56 683 21 05

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Nasz Dom Pomocy Społecznej usytuowany jest w golubskiej - zabytkowej części miasta, u podnóża zamku. Lokalizacja Domu zapewnia łatwy dostęp do sklepów oraz zakładów usługowych takich jak choćby salon fryzjerski. Usytuowanie Domu sprawia, iż mieszkańcy mają łatwy dostęp do

  • biblioteki publicznej i kina usytuowanych w pobliskim Domu Kultury (150 metrów)
  • kościoła (400 metrów). 

Mieszkańcy biorą udział w licznych imprezach kulturalnych i sportowych oraz obchodach świąt na terenie miasta i powiatu. Dzięki częstym kontaktom ze środowiskiem powstają liczne znajomości i przyjaźnie łączące mieszkańców Domu z mieszkańcami miasta. Sympatia, jaką darzeni są mieszkańcy naszego DPS znajduje odzwierciedlenie w licznych zaproszeniach na zabawy i imprezy organizowane między innymi przez Polski Związek Emerytów i Rencistów.

Wielkim atutem naszego Domu jest jego wielkość. DPS w Golubiu-Dobrzyniu przeznaczony jest dla jedynie  12 osób.  Nasz DPS jest jedną z najmniejszych placówek w kraju. Mała liczba miejsc pozwala nam na prowadzenie specyficznej działalności terapeutycznej opartej w znacznej mierze o relacje charakterystyczne dla domu rodzinnego. Każdy  mieszkaniec naszego Domu,  niezależnie od stopnia niepełnosprawności, pełni określoną, dostosowaną do jego możliwości i potrzeb funkcję. Stosunkowo niewielka liczba mieszkańców i pracowników pozwala nam stworzyć atmosferę bardzo przypominającą Dom Rodzinny.

Mała liczba mieszkańców umożliwia  dobrą obserwację problemów z jakimi się borykają przez każdego z członków funkcjonującego w Domu Zespołu Terapeutyczno-Opiekuńczego. Właściwe rozpoznanie problemów stanowi podstawę do opracowania programów wspierania mieszkańca.  Realizacji zaplanowanych działań sprzyja ilość czasu jaki poszczególnym mieszkańcom może poświęcić terapeuta, rehabilitant czy pracownik pierwszego kontaktu.

Zapraszamy do Naszego Domu, tu zawsze panuje ciepła rodzinna atmosfera.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.