Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


48-200 Prudnik, Młyńska 11

77 436 21 53

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dom przeznaczony jest dla osób starszych.

Dom wyposażony jest w pokoje jedno i dwuosobowe, w znacznej części posiadające własne toalety i łazienki, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pokoje wyposażone są w meblościankę, szafę, tapczan, lampkę nocną i telewizor.

Istnieje możliwość wyposażenia pokoju w meble i sprzęty we własnym zakresie.

Na parterze znajduje się przestronna jadalnia, gabinet zabiegowo - pielęgniarski, świetlica z salą telewizyjną. Pracownia terapii zajęciowej i kolejna świetlica znajdują się w zmodernizowanym i nowocześnie urządzonym poddaszu.

W budynku DPS zlokalizowane są również pomieszczenia do fizykoterapii i hydromasażu oraz przestronna i dobrze wyposażona sala gimnastyczna. Mieszkańcy mają możliwość korzystania z 3 kuchenek pomocniczych i 2 podręcznych pomieszczeń do prania i suszenia.

Czystość w pokojach i całym obiekcie utrzymywana jest przez personel Domu, a także przez mieszkańców w ramach codziennej aktywizacji.

W najbliższym otoczeniu Domu znajduje się ogród, który oddzielony jest mało uczęszczaną uliczką od ogródków działkowych i rzeki. Intymności i prywatności DPS strzegą posadzone równolegle do ulicy tuje. Otoczenie obiektu od strony podwórza tworzy harmonijną całość krajobrazu i roślinności.

Od strony frontowej budynek główny DPS stanowi jeden ciąg zabudowy z budynkami mieszkalnymi przy zabytkowej ulicy Młyńskiej w Prudniku. Zaletą takiej lokalizacji jest bliskość obiektu do centrum handlowego, środków komunikacji i obiektów sakralnych. Odległości do poszczególnych miejsc zamykają się średnio w kilkuset metrach.

Cały obiekt DPS wolny jest od barier architektonicznych. W swojej konstrukcji i architekturze uwzględnia stopień fizycznej niepełnosprawności mieszkańców. Od strony przestronnego dziedzińca, do prawego skrzydła budynku został zamontowany dźwig do przewozu osób niepełnosprawnych.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.