Dom Pomocy Społecznej

Rędzińska 66/68

54-106, Wrocław

tel. 071 354 12 24, 071 354 14 20

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dom Pomocy Społecznej we Wrocławiu przy ul. Rędzińskiejistnieje od 1971 roku. Początkowo funkcjonował pod nazwą Zakład dla Osób Przewlekle Chorych. Od 2002 roku znajdował się w strukturze Miejskiego Zarządu Domów Pomocy Społecznej, a w chwili obecnej Miejskiego Centrum Usług Socjalny we Wrocławiu. Przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych.  Zapewniamy naszym mieszkańcom całodobową opiekę i pomoc w zaspokojeniu potrzeb życiowych. Dokładamy wszelkich starań, aby pobyt w naszym Domu dawał możliwość realizacji zainteresowań, rozwoju talentów, zachowaniu aktywności i pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Położenie

Nasz Dom położony jest w pewnym oddaleniu od centrum Wrocławia, w dzielnicy Fabryczna osiedle  Maślice, jednak z dobrym połączeniem komunikacyjnym - dojazd autobusem 435. Wokół budynków rozpościera się przepiękny park z malowniczym stawem, nieopodal przepływa rzeka Odra. Takie położenie sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, daje możliwość odprężenia poprzez kontakt z przyrodą.

Warunki bytowe

Dom składa się z dwóch budynków, w których znajdują się pokoje: dwu  i trzyosobowe , pomieszczenia  dziennego pobyt, pomieszczenia terapii zajęciowej, sala rehabilitacyjna, stołówka/ świetlica, pokój gościnny, kuchenka dla mieszkańców, pomieszczenie do prania i suszenia dla mieszkańców, gabinet fryzjerski oraz kaplica. Dom pozbawiony jest barier architektonicznych. Między kondygnacjami można przemieszczać się za pomocą windy. Dom przeszedł gruntowną modernizację. 

Wyżywienie

Mieszkańcy spożywają posiłki na stołówce lub w swoich pokojach. Podawane są trzy podstawowe posiłki dziennie: śniadania, obiady i kolacje. Jadłospis uwzględnia diety mieszkańców. Mieszkańcy mają możliwość  otrzymania dodatkowego posiłku przez całą dobę.

Organizacja  opieki

Opieka lekarska: lekarz pierwszego kontaktu, lekarz psychiatra, dowóz naszym transportem do szpitali i lekarzy specjalistów.

Opieka pielęgniarska: nadzór nad stanem zdrowia mieszkańców, współpraca z lekarzami, koordynacja wyjazdów do lekarzy specjalistów,  profilaktyka przeciwodleżynowa, pobieranie materiału do badań diagnostycznych, podawanie leków, wykonywanie opatrunków, promocja zdrowia.

Usługi opiekuńcze : pomoc w higienie osobistej, w spożywaniu posiłków oraz  w zaspokajaniu potrzeb fizjologicznych, realizowanie indywidualnego planu wsparcia mieszkańca, mobilizowanie mieszkańców do spędzania  aktywnie czasu wolnego, towarzyszenie podczas wyjazdów do lekarzy specjalistów.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.