Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


77-330 Czarne, Zamkowa 19

tel. 59 833 20 61, 59 833 28 79

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

197
1-4
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej w Czarnem jest jednostką organizacyjną Powiatu Człuchowskiego, działającą w formie jednostki budżetowej. Dysponuje 197 miejscami dla kobiet przewlekle psychicznie chorych. 

Dom Pomocy Społecznej usytuowany jest na obrzeżach miasta, nieopodal rzeki Czernicy. Znajduje się na dużej, ładnie zagospodarowanej powierzchni dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Piękne otoczenie m.in. parku ze starodrzewiem tworzy atmosferę spokoju i zapewnia kontakt z przyrodą.

Dom świadczy usługi: w zakresie potrzeb bytowych, opiekuńcze, wspomagające.   Pracownicy Domu służą pomocą mieszkańcom we wszystkich podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacji, niezbędnej pomocy w załatwianiu spraw osobistych. Mieszkańcom umożliwia się udział w terapii zajęciowej, podnoszeniu sprawności i aktywizacji, umożliwia się zaspakajanie potrzeb religijnych i kulturalnych, zapewnia się warunki do rozwoju samorządności wśród mieszkańców.

Część mieszkalną Domu tworzy kompleks kilku budynków m.in. XIX wieczny zamek. Wszystkie budynki pozbawione są barier architektonicznych.

Zamieszkanie w domu pomocy społecznej jest oderwaniem od naturalnego środowiska. To nie tylko zmiana miejsca zamieszkania, otoczenia, ale tez reguł i warunków życia.

Zasadniczym celem wszystkich działań podejmowanych przez personel zatrudniony w Domu Pomocy Społecznej jest zapewnienie mieszkańcom jak najlepszej opieki  i wsparcia.      Każda osoba jest traktowana indywidualnie. Zespół terapeutyczno- opiekuńczy,  swoimi staraniami dąży do tego, aby mieszkańcy czuli się jak najlepiej,  odczuwali troskę o siebie, mieli poczucie komfortu życia, własnej  wartości i przydatności, mimo różnych ograniczeń spowodowanych chorobami.

Mając na uwadze zasadę intymności i własnej przestrzeni życiowej mieszkanki tut. Domu mają do dyspozycji pokoje 1-, 2-, 3- i 4-osobowe, wyposażone w gustowne meble, kwiaty, obrazy, przedmioty będące własnością mieszkanek (zdjęcia rodzinne, cenne pamiątki, sprzęt RTV), estetyczne i funkcjonalne łazienki. Wyposażenie pomieszczeń zgodne jest z obowiązującym standardem. Wnętrza Domu stwarzają mieszkańcom poczucie przytulności, intymności i bezpieczeństwa.

Oprócz pokoi mieszkalnych pensjonariusze mogą korzystać m.in. z pracowni terapeutycznych, pomieszczeń do rehabilitacji, kuchenek pomocniczych, jadalni, gabinetu medycznej pomocy doraźnej.

Mieszkanki w naszym Domu znajdują bardzo dobrą opiekę. Pensjonariuszki mają zapewnione wsparcie wykwalifikowanych terapeutów, instruktorów terapii, psychologa, pracowników socjalnych. Całodobową pomoc zapewniają im pielęgniarki, opiekunowie i pokojowe. 

Wszechstronna opieka terapeutyczna, kulturalno-oświatowa, medyczna, a także rekreacyjne usytuowanie Domu wpływają na zapewnienie Mieszkańcom dogodnych i komfortowych warunków życia w domowej atmosferze.

 

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.