Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


84-250 Gniewino, Strzebielinek

58 676 76 90

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz przewlekle psychicznie chorych.

 Dom Pomocy Społecznej w Strzebielinku ulokowany jest w ośmiu budynkach parterowych. Zarówno budynki, jak i ich otoczenie, pozbawione są barier architektonicznych. W każdym z pawilonów zainstalowany jest system alarmowo – przeciwpożarowy, a pawilony, z których korzystają mieszkańcy, wyposażone są w system przyzywowo – alarmowy. Pomieszczenia mieszkalne znajdują się na terenie czterech pawilonów mieszkalnych, stanowiących Działy opiekuńcze. W skład każdego z czterech Działów opiekuńczych wchodzą tzw. mieszkania rodzinne, składające się z dwóch pokoi, pokoju dziennego pobytu, jadalni i kuchenki pomocniczej. Pokoje dziennego pobytu wyposażone są w komplety wypoczynkowe oraz sprzęt audiowizualny. Kuchenki pomocnicze przystosowane są do sporządzania wszystkich posiłków, łącznie z obiadami.

Na terenie naszego domu znajduje się ponadto gabinet medycznej pomocy doraźnej, punkt biblioteczny, pokój gościnny dla odwiedzających rodzin oraz kaplica pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny, Matki pocieszenia.

Pomieszczenia, przeznaczone do prowadzenia zajęć terapeutycznych oraz rehabilitacyjnych, zajmują odrębny pawilon i stanowią Centrum Terapeutyczno – Rehabilitacyjne. W skład centrum wchodzi pięć pracowni terapii zajęciowej (pracownia uwrażliwiania sensorycznego, malarska, stolarska, wikliniarska i ceramiczna) oraz dwie sale rehabilitacyjne (zabiegowa oraz siłownia wraz z salką gimnastyczną).

Ponadto, mieszkańcy naszego domu mogą brać udział w wyjazdach na pływalnię, muzykoterapii, imprezach organizowanych na terenie Domu lub przez inne instytucje, wycieczkach, wyjazdach do kina i teatru oraz turnusach rehabilitacyjnych.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2022 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.