Dom Pomocy Społecznej

Św. Jacka 14

84-200, Wejherowo

58 672 26 00, 58 672 26 01, fax 58 672 49 48

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dla osób przewlekle somatycznie chorych oraz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

Dom Pomocy Społecznej z Ośrodkiem Dziennego Pobytu dla Dzieci w Wejherowie, przy ul. św. Jacka 14 istnieje od 1982 r., a prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo od 1990 roku. Decyzją nr 17/2006 z dnia 11 października 2006 r. Wojewoda Pomorski, po uzyskaniu pełnego standardu przez Dom, wydał Zgromadzeniu zezwolenie na czas nieokreślony na dalsze jego prowadzenie. Nasz Dom zamieszkuje stacjonarnie 115 osób. Przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie oraz dla osób przewlekle somatycznie chorych. Dla mieszkańców świadczymy usługi opiekuńcze, bytowe i wspomagające. Zapewniamy dostęp do lekarza pierwszego kontaktu. Opieka pielęgniarska jest całodobowa. Posiadamy salę gimnastyczną, gabinety hydroterapii, masażu, muzykoterapii i salę doświadczeń świata.

W Domu prowadzona jest również terapia zajęciowa, której głównym celem jest aktywizacja mieszkańca. Metody i formy terapii dostosowane są do aktualnego stanu zdrowia osób. W ramach terapii prowadzone są zajęcia indywidualne i grupowe. Do dyspozycji mieszkańców są również: domowa kawiarenka, biblioteka oraz kaplica, w której odprawiane są nabożeństwa i Msze Święte. O życie kulturalne mieszkańców dba cały zespół terapeutyczno opiekuńczy. Organizowane są wycieczki, zabawy, mieszkańcy biorą udział w koncertach i festynach w ramach integracji ze społecznością lokalną.

Dom położony jest w pobliżu centrum miasta, oraz w pobliżu Miejskiego Parku i Kalwarii Wejherowskiej. Na terenie Naszej placówki mieszkańcy mogą korzystać z dużego ogrodu i placu spacerowego. Ważnym atutem Domu jest posiadanie samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełno- sprawnych oraz sąsiedztwo dużej aglomeracji miejskiej (trójmiasta), co w znacznym stopniu ułatwia dostęp do specjalistycznej opieki medycznej.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.