Dom Pomocy Społecznej

Gdańska 23

83-140, Gniew

58 535 23 33, fax 58 535 22 44

Dodaj opinię

99
1-4
70%

Opis placówki

Dom Pomocy Społecznej w Gniewie powstał w 1976 roku na bazie sanatorium przeciwgruźliczego i mieści się w budynku przedwojennego starostwa.
Dom usytuowany jest na przedmieściach Gniewa przy trasie Gdańsk - Łódź ; otoczony jest pięknym parkiem, w którym latem odbywają się zajęcia terapeutyczne na wolnym powietrzu oraz gry i zabawy dla mieszkańców organizowane przez pracowników Domu.

Pomocy rehabilitacyjnej (fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, masażu) osobom niepełnosprawnym udzielają wykwalifikowani fizjoterapeuci w salce bogato wyposażonej w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny.Blisko połowa mieszkańców korzysta z zabiegów usprawniających prowadzonych w grupach lub indywidualnie; zabiegi te to m.in.: kąpiele wirowe kończyn, masaż wodny Massana, masaż suchy wibracyjny, zabiegi laserowe, nagrzewania lampą sollux, zabiegi parafinowe.Liczna grupa mieszkańców uczestniczy regularnie w terapii zajęciowej prowadzonej przez instruktorów w przeznaczonej do tego celu pracowni. Program zajęć jest urozmaicony i dostosowany do możliwości uczestników.Wśród wykonywanych prac są: wyroby wiklinowe, gobeliny, makramy, odlewy gipsowe, kompozycje plastyczne z kwiatów lub papieru, drobne prace stolarskie oraz krawieckie, a także ozdoby i dekoracje okolicznościowe.

Talenty i zdolności manualne uczestników terapii zajęciowej prezentowane są na wystawach nie tylko w Gniewie.
W ramach podnoszenia standardu usług świadczonych mieszkańcom DPS zlikwidowano wiele barier architektonicznych - w naszym Domu są : podjazdy dla wózków inwalidzkich oraz winda dla osób niepełnosprawnych.

Opieka w DPS w Gniewie ma charakter całodobowy, a zakres świadczeń dostosowany jest do potrzeb mieszkańców.
Dbamy o zaspokojenie potrzeb duchowych mieszkańców naszego Domu - często organizujemy koncerty, zabawy, pikniki, wycieczki, wczasy oraz uroczystości z okazji ważnych wydarzeń w życiu naszych mieszkańców.

Zapewniamy regularną opiekę duszpasterską (w Domu jest kaplica rzymsko - katolicka) oraz lekarską, jak również stałą opiekę pielęgniarską.
Aktualnie w Domu mieszka 99 osób przewlekle somatycznie chorych w pokojach 1 -, 2 -, 3 - i 4 - osobowych.
Jesteśmy w trakcie procesu standaryzacji usług bytowych, aby podnieść ich poziom do wymagań europejskich i w roku 2006 stać się DPS o pełnym standardzie.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

W ciagu kilku minut zostalem mile przyjety przez pracownika dzialu socjalnego w sprawie przyjecia na pobyt staly mojego brata ciotecznegoTadeusza ktory epizodycznie jest leczony na przewlekla chorobe zwana schizifrenia ,ktorego po leczeniu szpitalnym nie zechcial przyjac DPS w RYJEWIE powiat Kwidzyn pomimo iz moj Brat jest tam zameldowany na stale i tam jest jego jedyny dom.Pan ow zainteresowal sie losem mojego chorego brata i bez zbednej zwloki zaoferowal swa pomoc i tak powinno byc w innych DPS .Uwazam iz pracownicy tego DPS zasluguja na slowa najwyzszego uznania , jest tam mila i sereczna atmosfera , panuje lad i porzadek a podopieczi sa zadbani i usmiechniaci .Ja to widzialem i jestem wdzieczny owemu Panu ktorego nazwiska nia znam za mile przyjecie i zalatwienie wstepnie sprawy po LUDZKU szybko i bezinteresownie.Tak powinno byc w innych DPS ach.Z powazan iem Jan Piotr Sanocki emerytowany oficer WP

SANOCKI 2009-10-14

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.