Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


93-278 Łódź, Podgórna 2/14

42 643 53 49, 42 643 53 59, 42 643 97 19

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dla osób przewlekle psychicznie chorych.

W Domu mieszka 174 pensjonariuszy, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dzięki procesowi standaryzacji podwyższył się standard świadczonych przez nas usług. Zmieniło się również wyposażenie pokoi oraz innych pomieszczeń..Powstała pracownia terapii zajęciowej, kawiarenka, salon fryzjerski oraz galeria prac plastycznych mieszkańców. Stale rośnie oferta zajęć i zabiegów rehabilitacyjnych, a sala gimnastyczna działa nieprzerwanie i cieszy się coraz większą popularnością.

Pokoje są 2-, 3-osobowe, przytulne, ładnie i funkcjonalnie urządzone, a personel próbuje stworzyć mieszkańcom namiastkę rodzinnego domu. Otoczony ogrodem budynek tworzy spokojną i bezpieczną przestrzeń dla jego mieszkańców. Jest w niej wydzielone miejsce na ognisko i grillowanie. Zbudowano obszerną estradę, ogród i sad zyskały nową roślinność, a elementy małej architektury podniosły walory estetyczne i użytkowe terenu. Każdy potrzebujący znajdzie sobie cichy zakątek do odpoczynku i wytchnienia od codziennych trosk. Mieszkańcy mają zapewnioną opiekę medyczną oraz całodobowe świadczenia opiekuńczo-terapeutyczne dostosowane do indywidualnej sytuacji i potrzeb każdego z nich. Placówka jest nastawiona na realizacje wszystkich potrzeb podopiecznych, rozwój ich zainteresowań oraz czynny kontakt ze środowiskiem lokalnym.

Zainteresowani mogą uczestniczyć w zajęciach muzyczno-teatralnych i realizować się w zespołach, które często biorą udział w wielu imprezach integracyjnych. Szeroka oferta pracowni artystycznych – teatralna, plastyczna, plastyczno-rękodzielnicza, orgiami, a także kulinarna pozwala wybrać coś dla siebie. Zajęciami kieruje zespół instruktorów terapii zajęciowej, a powstałe prace można podziwiać na wystawach i konkursach miejskich, wojewódzkich , a nawet międzynarodowych. Sale rehabilitacyjne i pokój relaksu wyposażone są w odpowiedni sprzęt, umożliwiający szybszy powrót do dobrej formy pod bacznym okiem fizjoterapeuty i innych specjalistów. W świetlicy organizowane są imieniny i inne imprezy okolicznościowe, w których biorą udział goście zaproszeni przez mieszkańców. Nasz Dom jest inicjatorem i organizatorem wielu imprez na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych m.in. Wiosny Artystycznej, Piramidy dobrej Woli, Turnieju Tenisa Stołowego oraz Festiwalu Sztuk Wszelakich. Każda z tych imprez cieszy się zainteresowaniem środowisk osób niepełnosprawnych w Łodzi, województwie, a nawet w kraju. Prezentowany dorobek artystyczny pozwala przełamywać bariery, daje uczestnikom poczucie ogromnej satysfakcji i pozwala uwierzyć w siebie. U nas wszyscy czyją się jak w domu, a pyszna domowa kuchnia wnosi rodzinną atmosferę.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.