Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


48-140 Branice, Szpitalna 18

tel. 77 485 75 93

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej w Branicach mieści się przy ulicy Szpitalnej 18 i jest filią Domu Pomocy Społecznej w Klisinie od 1991 roku. Do końca 1998 roku podlegał pod Wojewodę Opolskiego, następnie od 1999 roku pod Starostwo Powiatowe w Głubczycach. Położony jest na terenie Szpitala Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Branicach.

Otoczenie zewnętrzene domu pozbawione jest barier architektonicznych. Wokół domu znajduje się park wpisany do rejestru zabytków. Jest tak usytuowany, aby mieszkańcy bez przeszkód mogli korzystać z jego ścieżek, ławek czy otoczającej zieleni. Znajduje się również kaskada wodna przy której można usiąść i spokojnie spędzić czas. Na terenie parku istnieje również grota z Matką Boską przy której mieszkańcy mogą pomodlić się, a w ciepłe dni oraz ważne uroczystości domu odprawiane są msze święte. Na terenie parku umiejscowiony jest również grill. Jest on często wykorzystywany podczas licznych imprez plenerowych. Często park jest także miejscem organizacji licznych zabaw tanecznych, spotkań towarzyskich, czy też rozgrywek sportowych. Dom znajduje się przy głównym szklaku komunikacyjnym z Branic do Głubczyc, oraz graniczy z pobliską miejscowością Uvalno.

Budynkek składa się z trzech kondygnacji. Komunikację wewnętrzną jak i zewnętrzną umożliwia zainstalowana winda. W domu znajdują się pokoje mieszkalne, pokój dziennego pobytu, pokój gościnny, jadalnie, gabinet doraźnej pomocy, pomieszczenie do terapii i rehabilitacji, kuchenki pomocnicze, palarnie, pomieszczenia gospodarcze oraz biurowe. Na każdej kondygnacji znajdują się łazienki i dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dom Pomocy Społecznej w Branicach zamieszkuje 83 mężczyzn. Zpewnia mieszkańcom całodobową opiekę oraz zaspokaja niezbędne potrzeby bytowe, opiekuńcze, wspomagające, społeczne oraz religije, na poziomie obowiązującego standardu. W Domu Pomocy Społecznej w Branicach funkcjonują trzy zespoły terapeutyczno-opiekuńcze. Jest to zespół pracowniczy, który wspiera pracowników pierwszego kontaktu, koorodynuje i kontroluje prace zespołu w trakcie realizacji planu. Rozwiązuje problemy, konflikty, współpracuje z dyrekcją w celu poprawy jakości życia mieszkańców. Dom pomocy społecznej organizuje zabawy taneczne. Jest to okazja do miłego spędzania czasu w gronie przyjaciół i znajomych. Mieszkańcy są również zapraszani na różne imprezy kulturalne. Bardzo chętnie korzystają z tego typu aktywizacji, bo jest to możliwość wyjazdu i odwiedzin znajomych, a przede wszystkim udział w dobrej zabawie. Wśród mieszkańców naszego domu działa zespół „Swojacy”. Od 2003 roku uświętnia swoimi występami imprezy organizowane w naszym domu np:.Walentynki, Dzień Kobiet, Święta Wielkanocne- Tridum Męki Pańskiej, biesiady z rodzinami, Jasełka. Zespół „Swojacy” godnie reprazentuje nasz dom również na zewnątrz, czego dowodem są liczne dyplony i nagrody uznania. Zaangażowanie się pracowników w proces aktywizacji mieszkańców umożliwia pracownikom domu pomocy społecznej zwiększenie wiedzy o mieszkańcach, oraz wrażliwości na ich indywiduwalne potrzeby i oczekiwania, co w rezultacie powoduje podniesienie efektywności opieki, rehabilitacji i terapii. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom godne i dobre warunki życia w Domu Pomocy Społecznej w Branicach.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.