Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


37-500 Jarosław, Plac Mickiewicza 4

tel. 16 624 37 80, 16 624 37 81, 16 624 37 82

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

98
1,2,3
70%
1538
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Ważnym atutem tego Domu jest fakt jego położenia w centrum miasta. W otoczeniu własnego, ładnie zagospodarowanego ogrodu. Ułatwia to jego mieszkańcom dostęp do środków komunikacji i instytucji kulturalnych, sportowych i centrów usługowo-handlowych, a co za tym idzie ściślejszą więź ze środowiskiem. Budynki i otoczenie pozbawione jest barier architektonicznych, architektonicznych architektonicznych budynku wielokondygnacyjnym funkcjonuje winda. Do swobodnej dyspozycji mieszkańców jest także mikrobus. DPS Jarosław jest miejscem stałego pobytu osób przewlekle psychicznie chorych, jest domem koedukacyjnym, a łączna liczba miejsc wynosi 98. Mieszkańcy rozlokowania są w trzech budynkach i mają do dyspozycji pokoje jedno-, dwu-, trzy- i wieloosobowe. Wszystkie budynki wyposażone są w węzły sanitarne, gabinety zabiegowo pielęgniarskie, sale dziennego pobytu wyposażone w sprzęt TV, podręczne kuchenki, palarnie, pomieszczenia do terapii i rehabilitacji, kaplicę oraz bibliotekę. W zakresie wyżywienia przewidziane są śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje. Prowadzone są w zależności od aktualnych potrzeb diety żywieniowe każdego typu. Stołówka czynna jest w godzinach pracy kuchni tj. od 6.00 do 20.00. Przez całą dobę mieszkańcy mają dostęp do napojów. W stołówce stopniowo wprowadzana jest samoobsługa, co ma na celu zwiększenie potrzeby aktywizacji mieszkańców oraz wzmaga poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

Dom Pomocy Społecznej w Jarosławiu świadczy następujące usługi:

  • ZDROWOTNO - PIELĘGNACYJNE - pensjonariusze mają zapewnioną stałą opiekę lekarz psychiatry i lekarz pierwszego kontaktu, oraz całodobową specjalistyczną opiekę pielęgniarską. Z uwagi na dogodne usytuowanie możliwy jest bezpośredni i bliski dostęp do przychodni specjalistycznych specjalistycznych szpitali.
  • PSYCHOTERAPEUTYCZNE - w tym domu działają dwie pracownie terapii zajęciowej w godzinach od 7.00 - 20.00. Mają one za zadanie rozwijać zainteresowania mieszkańców. Proponowane są tam różne rodzaje i formy pracy np. ergoterapia, terapia ruchowa, terapia prze sztukę, muzykoterapia, rękodzieło artystyczne itp. Zajęcia prowadzone są przez wyspecjalizowaną kadrę, wart jest podkreślenia fakt iż DPS ma własny zespół muzyczny "OTO NASI". Także ich samodzielne wystawy prac plastycznych organizowane w ,,Galerii rynek 6" Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu to już tradycja. Mieszkańcy stale uczestniczą w wojewódzkich i powiatowych przeglądach artystycznych oraz spartakiadach sportowych. Na terenie Domu organizuje się wiele imprez okolicznościowych okolicznościowych kościelnych np.: Dni Babci, Dziadka, Matki, Ojca, Kobiet, Dni Życzliwości, Chorego, akademie z okazji Święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Pracownia Także wspiera twórczość literacką swoich mieszkańców. Aby opieka była jeszcze skuteczniejsza jest zatrudniony w pełnym wymiarze czasu psycholog kliniczny.
  • REHABILITACYJNE - zajęcia prowadzone są w bardzo dobrze wyposażonym gabinecie do fizjoterapii, pod opieką specjalisty. Dom zapewnia także coroczny udział grupy mieszkańców w Turnusach Rehabilitacyjnych.
  • USŁUGI OPIEKUŃCZE - zmierzają do jak największej aktywizacji, usamodzielnienia i podnoszenia sprawności psychofizycznej mieszkańców, oraz zaspokajania ich podstawowych potrzeb.
  • USŁUGI RELIGIJNE - koncentrują się na zapewnieniu stałego kontaktu z kapelanem i pełne zaspokajanie potrzeb religijnych, zgodnych z wyznaniem pensjonariuszy.
  • USŁUGI SOCJALNE - utrzymanie i rozwijanie kontaktu z rodziną i środowiskiem. Stała pomoc socjalna w załatwianiu wszelkich spraw mieszkańców. Dom rok rocznie organizuje, Spotkania Rodzin", na które zapraszani są najbliżsi krewni i rodziny naszych podopiecznych.
  • EDUKACYJNE - prowadzona jest nauka czytania, pisania i liczenia. Rozwijanie zdolności i zainteresowań mieszkańców.

Misją Domu Pomocy Społecznej w Jarosławiu jest: "Miarą wartości człowieka, są jego czyny dla dobra drugiego". Ten napis został wykonany techniką haftu krzyżykowego przez jedną z mieszkanek. W myśl tego hasła starają się pracować wszyscy, personel służy pomocą mieszkańcom, a mieszkańcy pomagają sobie wzajemnie.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.