Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


41-200 Sosnowiec, Jagiellońska 2

tel. 32 292 32 39

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej Nr 2 w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej 2 został utworzony jako Dom Zasłużonego Nauczyciela w 1967 roku. W roku 2007 jako jeden z pierwszych domów pomocy społecznej otrzymaliśmy stałe zezwolenie na prowadzenie jednostki w związku z osiągnięciem wymogów standaryzacyjnych. Aktualnie Dom jest samorządową jednostką organizacyjną pomocy społecznej podlegającą Prezydentowi Miasta Sosnowca.

"Misją naszego Domu jest zaspokojenie niezbędnych potrzeb życiowych osób w podeszłym wieku oraz umożliwienie im bytowania w warunkach odpowiadających godności człowieka."

Jednostka zlokalizowana jest w południowej części miasta Sosnowca, nieopodal centrum. W sąsiedztwie Domu znajdują się Szpital Miejski, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Dworzec Kolejowy, Biblioteka Miejska, Teatr „Zagłębia” oraz kompleks handlowo-rozrywkowy. Dom otacza duży ogród, który sprzyja wypoczynkowi, spacerom, spotkaniom towarzyskim, a także licznym imprezom kulturalnym.

Dom przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku wymagających całodobowej opieki i dysponuje 80 miejscami w pokojach jednoosobowych z balkonami. Mieszkańcy mają prawo posiadania własnych mebli oraz wyposażenia, dzięki czemu ich pokoje zachowują domową atmosferę i indywidualny charakter.

Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, wykonany jest podjazd dla wózków inwalidzkich. Obiekt wyposażony został w nowoczesne systemy przyzywowe i przeciwpożarowe. Ponadto w Domu znajdują się pomieszczenia dziennego pobytu: jadalnia, świetlica, biblioteka z czytelnią, sala rehabilitacyjna, gabinet medyczny, a także pokój gościnny. Na każdej kondygnacji znajdują się łazienki i kuchenki pomocnicze dla mieszkańców. Dom posiada własną pralnię oraz kuchnię, gdzie przyrządzane są posiłki uwzględniające zalecane przez lekarza diety. Posiadamy także samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Nad mieszkańcami opiekę sprawuje wyspecjalizowany personel merytoryczny: pielęgniarki, pracownicy socjalni, rehabilitant, terapeuta zajęciowy, pracownik kulturalno-oświatowy, opiekunki i pokojowe. Opieka nad mieszkańcami sprawowana jest w sposób rzetelny, indywidualny i podmiotowy.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKT



www.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.pl



Copyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.