Dom Pomocy Społecznej

Karwodrza 116

33-170, Tuchów

14 652 55 62, 14 652 45 55

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy jest budynkiem trzykondygnacyjnym z windą oraz licznymi przystosowaniami dla osób mniej sprawnych, w postaci podjazdów, wózków, poręczy, dodatkowego wyposażenia.

Dom otoczony jest ogrodem oraz parkiem, jest tu bardzo przyjemnie i cicho. Dom jest w trakcie dostosowania do standardów, oznacza to dostosowanie pokojów, każdy mieszkaniec ma możliwość swobodnego zagospodarowania przestrzeni w pokoju.

DPS KarwodrzaW DPS-ie znajduje się kuchnia i stołówka, świadczące pełne usługi żywieniowe (śniadanie obiad, podwieczorek, kolacja) często z możliwością wyboru posiłku, oraz dostosowaniem żywienia do diet, które są zlecane przez lekarza rodzinnego.

Na terenie Domu znajduje się pralnia codziennie dostępna dla mieszkańców, sprawnie działająca Terapia Zajęciowa. Wszyscy mieszkańcy mogą zgłaszać do kierowników poszczególnych działów problemy w godzinach pracy, a zatrudnieni do tego celu fachowcy reagują na potrzeby mieszkańców.

W ambulatorium, czynnym całodobowo, można otrzymać pomoc medyczną, mieszkańcy są odwiedzani przez lekarzy specjalistów oraz lekarza rodzinnego.

DPS KarwodrzaNa terenie jednostki pracuje masażysta oraz specjalista rehabilitant (w ramach kontraktu z NFZ, świadcząc usługi w zakresie różnych form rehabilitacji, również z użyciem specjalistycznego sprzętu) osoby te są kierowane przez lekarza i dowożone naszym transportem do Centrum Zdrowia Tuchów po wcześniejszym uzgodnieniu.

Mieszkańcy otoczeni są troskliwą opieką od samego początku ich bytności w Domu, posiadają przydzielonego pracownika pierwszego kontaktu, do którego może się zwrócić z własnymi problemami. Oprócz tego nad pomocą w różnych czynnościach i zajęciach czuwają pielęgniarki. Wolne chwile stara się organizować Terapia Zajęciowa, która pracuje w pomieszczeniach do tego przystosowanych, angażując mieszkańców.

Tradycją Domu są corocznie organizowane przez nas imprezy integracyjne. Od 1995r. w Tuchowskim Domu Kultury organizujemy dwudniowy Małopolski Przegląd Kolędniczy Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, którego pomysłodawcą i inicjatorem był Dyrektor naszego Domu śp. Pan Stanisław Kurczab. Spotkania Zespołów Kolędniczych gromadzą z roku na rok coraz większą liczbę zespołów (ponad 900 osób bierze udział w ciągu tych dwóch dni).

DPS KarwodrzaNa terenie naszego Domu w miesiącu czerwcu organizujemy spotkanie z rodzinami naszych mieszkańców.
W miesiącu wrześniu organizujemy imprezę integracyjną dla mieszkańców zaprzyjaźnionych Domów pn. „Karwodrzańskie pieczenie ziemniaków„.
Również chętnie uczestniczymy we wszystkich imprezach integracyjnych na które jesteśmy zaproszeni. Rozumiemy, że ludziom niepełnosprawnym intelektualnie potrzebny jest kontakt z innymi nie tylko w tym samym wieku, ale także z dziećmi (współpracujemy ze społecznością lokalną oraz Zespołem Szkół w Karwodrzy).

Każdy mieszkaniec, jeśli tylko wyrazi ochotę, nie będzie się nudził. Oferta spędzenia wolnego czasu jest bardzo bogata, dotyczy ona różnego rodzaju zajęć.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.