Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


22-310 Kraśniczyn, Kolonia Surhów 3

tel./fax 082 577 65 92

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej w Surhowie usytuowany jest w zabytkowym, XIX wiecznym zespole pałacowo – parkowym w miejscowości Surhów, gmina Kraśniczyn, w odległości 12 km. od Krasnegostawu, w kierunku południowo – wschodnim.

W lutym 2001 roku do użytku zostaj oddany nowy pawilon, zamieszkuje w nim 24 podopiecznych. Obiekt posiada dwupokojowe pokoje i nowoczesny węzeł sanitarny. Spełnia obowiązujące na dzień dzisiejszy standardy świadczonych usług. W związku z oddaniem nowego budynku zwiększa się liczba mieszkańców, z 50 do  75 oraz personelu z 38 do 49 osób.
W latach 2002 i 2003 zostaje zrealizowana kolejna inwestycja. Jest nią, pracująca dla placówki, jak i okolicznych mieszkańców, oczyszczalnia ścieków.

Zostaje opracowany program naprawczy, mający na celu spełnienie wymogów ustawodawcy dotyczących jakości świadczonych usług. W 2003 r. zostaje opracowany kompletna dokumentacja projektowa dotycząca nowego pawilonu rehabilitacyjno – mieszkalnego. Celem tej inwestycji jest poprawa warunków socjalno – bytowych mieszkańców. Przeniesienie ich z wieloosobowych sal do przestronnych pokoi nowego budynku. Budowa ma zostać ukończona pod koniec 2005 r. Po jej zakończeniu w planach jest odrestaurowanie zabytkowych wnętrz pałacu. Zostaną tam umieszczone dodatkowe sale przeznaczone do terapii, rehabilitacji i relaksu. Istnieje także możliwość udostępnienie sal dla zwiedzających.

W dalszych planach przewidziana jest koncepcja uporządkowania całego zespołu pałacowo – parkowego. W parku warto jest odtworzyć oryginalny wygląd alei uzupełnić i wzbogacić drzewostan. Wszystko to jednak uwarunkowane jest naszymi możliwościami finansowymi, a te są różne.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2020 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.