Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


21-500 Biała Podlaska, Kozula

tel./fax 83 343 34 70

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej w Kozuli przeznaczony jest dla 220 osób: w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych, dorosłych, dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie oraz osób przewlekle psychicznie chorych. Jest to placówka stacjonarna, zapewniająca całodobową opiekę i zaspokajająca potrzeby bytowe,
edukacyjne, społeczne i religijne.

Dom położony jest na terenie malowniczego XIX-wiecznego parku. Pobliski las, rzeka, łąki tworzą swoisty mikroklimat sprzyjający psychicznemu i fizycznemu zdrowiu mieszkańców. Zespół budynków został zlokalizowany w miejscu dawnej zabudowy gospodarczej obok zabytkowego dworku.

Do dyspozycji mieszkańców są pokoje 1, 2 i 3 osobowe spełniające wymagany standard tj. wieloosobowe 6m2, jednoosobowe ponad 9m2 na osobę.

W każdym pokoju znajduje się łazienka wyposażona w natryski, wanny, wc, umywalki, uchwyty służące osobom o ograniczonej sprawności. Powyższe urządzenia i sprzęt znacznie ułatwiają pracę personelu.

W każdym budynku są szerokie, przestrzenne korytarze z uchwytami przy ścianach dla osób niepełnosprawnych ruchowo. W budynkach zamontowane są windy osobowe łączące wszystkie kondygnacje i ułatwiające poruszanie się oraz pochylnie umożliwiające przemieszczanie się osobom na wózkach inwalidzkich.

Wszystkie pokoje zostały wyposażone w łączność sygnalizacji przyzywowej z dyżurkami pielęgniarek. Założona została instalacja przeciwpożarowa oraz monitoring, w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i personelu. Zainstalowano 16 kamer z podglądem w dyżurkach ułatwiające personelowi sprawowanie dyżurów i służące bezpieczeństwu osób z zaburzeniami pamięci.

W ostatnich latach tj. 2006/7 wymienione zostały na nowe, kolorowe, antypoślizgowe wykładziny. Na holach i korytarzach całego budynku, wymieniono część okien oraz wyremontowano wyeksploatowane windy.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2020 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.