Dom Pomocy Społecznej

Wiosny Ludów 4

32-552, Płaza

32 613 12 91, 32 613 12 77

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

110
1-4
70%

Opis placówki

Dom Pomocy Społecznej w Płazie jest typem domu dla osób przewlekle psychicznie chorych, jest domem stacjonarnym zamieszkiwanym przez osoby obojga płci. Obecnie mieszka tu 110 osób - 91 kobiet i 19 mężczyzn. Dom zapewnia całodobową opiekę oraz stwarza możliwości zaspakajania niezbędnych potrzeb zdrowotnych, społecznych, religijnych oraz umożliwia rozwój osobowości. Zaspakaja najbardziej podstawowe potrzeby mieszkańców zapewniając im miejsce do spania, pożywienie, odzież, pomoc medyczną, a także poczucie bezpieczeństwa socjalnego.

Każdy mieszkaniec ma zapewnioną:

  • ochronę godności osobistej,
  • poczucie intymności,
  • niezależności rozwoju osobowości,
  • możliwość dokonania wyboru,
  • bezpieczeństwo,
  • swobodne kontakty ze środowiskiem.

Organizacja życia wewnętrznego Domu nastawiona jest przede wszystkim na działalność mającą na celu osiągnięcie możliwie jak najlepszego stanu zdrowia i samopoczucia mieszkańca. Dążeniem całego personelu jest rozwijanie w jak najszerszym zakresie różnych form terapii oraz działalności kulturalno-oświatowej. Odpowiednio dobrana forma terapii zajęciowej wpływa uspokajająco, mobilizująco i usprawniająco, co w dużej mierze przyczynia się do lepszego samopoczucia mieszkańca oraz jego przydatności społecznej.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Niestety ten dom pomocy społecznej nie oferuje całodobowego zabezpieczenia medycznego. Po godzinie 16 oraz w czasie weekendów wzywane jest pogotowie nawet do błahych przypadków jak skaleczenia czy gorączka. Lekarz który teoretycznie zabezpiecza placówkę bywa tam raz w tygodniu. Panie opiekunki same zabezpieczają pensjonariuszy bo pielęgniarka pracuje w określonych godzinach w ciągu dnia.

Grzegorz Rojek 2017-08-25

Bardzo urokliwe miejsce, gdy pierwszy raz tu przyjechałam otoczenie zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Piękny park, dużo zieleni, zadbane budynki. Była godzina popołudniowa, chciałam zobaczyć jak wyglądają budyni w środku, bez żadnego problemu jedna z pensjonariuszek zaprowadziła mnie do budynku, mogłam się tam swobodnie poruszać, pooglądać pokoje, porozmawiać z mieszkańcami bez żadnej kontroli czy nadzoru personelu. Nikt niczego przede mną nie zamykał, nie ukrywał. To mi się bardzo spodobało. W miejscu tym przebywa dla mnie bardzo bliska osoba, jestem zadowolona, że znalazła się w tym domu. Personel jest bardzo miły, nigdy nie spotkałam się z nieuprzejmością, niekompetencją, jak i wobec mnie, czy wobec pensjonariuszy. Znajdują się tu trzy budynki, jestem gościem w budynku B, są tam pokoje 1,2,3, osobowe, np. w jednym pokoju mieszkają mężczyźni a obok w pokoju kobiety. Warunki lokalowe bardzo dobre. Pokoje czyste, zadbane. Mieszkańcy również czysto ubrani, ogoleni. Podoba mi się to miejsce. Mieszkają tam chorzy o różnym stopniu niepełnosprawności. Jedni bardzo samodzielni, inni wymagający pomocy w codziennych czynnościach życiowych. Pozdrawiam Personel z budynku BMariola

Mariola 2013-03-26

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.