Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


99-306 Łanięta, Wola Chruścińska 4

24  356 71 74

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

95
2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej znajduje się na terenie gminy Łanięta, w powiecie kutnowskim, w województwie łódzkim. DPS przeznaczony jest dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Posiadamy 95 miejsc w pokojach dwu i trzyosobowych. Dom Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej jest obiektem nowoczesnym i wybudowanym z zachowaniem wszystkich obowiązujących standardów. Rozwiązania architektoniczne dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Celem Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, wspomagających w formach i zakresie wynikających z indywidualnych potrzeb oraz umożliwienie korzystania ze świadczeń przysługujących z tytułu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Służą temu zbliżone do domowych warunki mieszkaniowe. Pokoje wyposażone są w łóżka, stół, krzesła, fotele, szafki nocne, szafę, na życzenie mieszkańca radio lub telewizor, a także w system przyzywowo-alarmowy. Mieszkańcy mogą posiadać własne meble i rzeczy przypominające dom rodzinny.

Aktywizacja i usprawnianie mieszkańców odbywają się w czasie zabiegów rehabilitacyjnych, terapii zajęciowej jak również na imprezach kulturalnych i rozrywkowych. Ułatwiamy mieszkańcom utrzymanie i rozwijanie kontaktu z rodziną i środowiskiem lokalnym. Podczas pobytu w Domu każdy mieszkaniec traktowany jest indywidualnie, z należytym szacunkiem, z poszanowaniem jego godności. W Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej działa Rada Mieszkańców, która reprezentuje wszystkich mieszkańców.

Pragniemy, aby każdy dzień spędzony u nas niósł ludziom radość, zapewniał wygodę i bezpieczeństwo, a co najważniejsze życzliwość i zrozumienie.

Mieszkańcy chętnie uczestniczą w rehabilitacji. Dom wyposażony jest w sprzęt rehabilitacyjny wysokiej klasy, pozwalający mieszkańcom - mimo choroby czy podeszłego wieku - zachować sprawność ruchową. Aktywizacja mieszkańców odbywa się podczas zajęć terapii zajęciowej. Organizujemy różnego rodzaju imprezy: ogniska, wycieczki do lasu, wycieczki krajoznawcze, mieszkańcy uczestniczą w wielu festynach organizowanych na terenie Domu jak i poza nim. Nasza kuchnia przygotowuje posiłki uwzględniając dietetyczne zalecenia.

 

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.