Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


15-517 Białystok, Baranowicka 203

85 743-35-75 fax 743-36- 68

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

Nasz Dom specjalizuje się w opiece nad dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną. Posiadamy również filię przeznaczoną dla osób przewlekle psychicznie chorych, a także świadczymy dzienne usługi opiekuńcze dla osób z chorobą Alzheimera.

Naszym mieszkańcom zapewniamy całodobową, profesjonalną opiekę oraz zindywidualizowane formy terapii, rehabilitacji, edukacji i wypoczynku. Zaspokajamy wszelkie potrzeby, również kulturalne, religijne i zawodowe,
w zależności od zainteresowań i możliwości naszych podopiecznych. Zatrudniamy profesjonalną kadrę, która stale doskonali swoje kwalifikacje i umiejętności.

Dom spełnia wymogi standardów zarówno pod względem warunków bytowych jak i organizacyjnych.

Mieszkańcy w większości mają do dyspozycji pokoje dwuosobowe. Budynki i najbliższe otoczenie pozbawione są barier architektonicznych, wszystkie pomieszczenia wyposażone zostały w nowoczesne sprzęty codziennego użytku. Dysponujemy własną salą gimnastyczną, pływalnią z małą i dużą niecką, profesjonalnie wyposażoną rehabilitacją oraz kaplicą, zapewniamy na miejscu opiekę medyczną (intenista, psychiatra, neurolog i stomatolog), psychologiczną oraz realizację obowiązku szkolnego na każdym poziomie. Posiadamy dwa samochody przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Ideą przewodnią Domu jest zapewnienie ciepłej, domowej atmosfery oraz bezwzględnego respektowania prawa do godności, wolności i intymności oraz poczucia bezpieczeństwa i samorealizacji. Nasza placówka to idealne miejsce do codziennego, pełnego życia w atmosferze tolerancji i szacunku dla każdej osoby niepełnosprawnej.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.