Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


32-088 Owczary, Kasztanowa 20

12 419 40 86

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dla osób przewlekle psychicznie chorych.

Dom Pomocy Społecznej w Owczarach jest jednostką stacjonarną świadczącą usługi osobom przewlekle psychicznie chorym, wymagającym całodobowej opieki w zakresie usług bytowych, opiekuńczych i wspomagających.

Dom jest samodzielną jednostką organizacyjną pomocy społecznej Powiatu Krakowskiego. Nasz Dom funkcjonuje od 1962 r. Znajduje się na terenie pięknego parku położonego w tzw. otulinie Parku Ojcowskiego. Budynek główny to dawny dwór. Ostatnim właścicielem ''dóbr owczarskich'' był wicepremier II Rzeczpospolitej Polski Eugeniusz Kwiatkowski.

Podstawowym zadaniem Domu jest zapewnienie całodobowej opieki jego mieszkańcom. Opieka ta polega na świadczeniu określonych usług bytowych, opiekuńczych i wspomagających. Zaspokajając najbardziej podstawowe potrzeby człowieka, zapewniając mu miejsce zamieszkania, pożywienie, odzież, pomoc medyczną, a także poczucie elementarnego bezpieczeństwa socjalnego, taka instytucja jak dom pomocy społecznej, czyni to w sposób odbiegający od sposobu ich realizacji w warunkach samodzielnego życia w gospodarstwach domowych. Zasadnicza różnica polega na wielu skomplikowanych, niekiedy ukrytych, nieuświadomionych, formach i mechanizmach zależności mieszkańca od instytucji i jej przedstawicieli personelu. Taka sytuacja prowadzi często do standaryzacji sposobów ich zaspokajania, co z kolei może doprowadzić do uprzedmiotowienia i wyobcowania mieszkańców.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2022 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.