Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


64-707 Gębice, Kasztanowa 45

67 255 14 24

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Dom Pomocy Społecznej w Gębicach dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie położony jest w niewielkiej wsi Gębice, około 10 kilometrów od miasta Czarnków, około 75 kilometrów od Poznania i 35 kilometrów od Piły, w powiecie czarnkowsko- trzcianeckim, województwo wielkopolskie. Dom graniczy z Puszczą Notecką i zajmuje powierzchnię około 3 hektarów. Jest tu cicho, spokojnie i bezpiecznie; malownicze położenie Domu, sąsiadujące z nim lasy pola, łąki i stawy tworzą niepowtarzalny klimat. Obiekt jest zabezpieczony przed osobami nieupoważnionymi, a cały teren całodobowo monitorowany.

Dom Pomocy Społecznej w Gębicach jest samodzielną jednostką organizacyjną samorządu terytorialnego. Jego organem prowadzącym jest Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, który posiada wydane na czas nieokreślony przez Wojewodę Wielkopolskiego zezwolenie na prowadzenie placówki dla osób dorosłych niepełno-sprawnych intelektualnie; w rejestrze Wojewody figuruje pod pozycją 21. Jednostka spełnia wszystkie obowiązujące standardy.

Placówka działa od roku 1974; obecnie mieszka w niej 55-ciu mężczyzn nie- pełnosprawnych intelektualnie.
W skład infrastruktury Domu Pomocy Społecznej w Gębicach wchodzi 7 budynków, część z nich to budynki mieszkalne, natomiast w pozostałych znajduje się zaplecze administracyjno-obsługowe.

Najstarszy gmach, pochodzący z początku XX wieku, zamieszkuje 24 mieszkańców. Oprócz pokoi mieszkalnych są tu również: zaplecze sanitarne, dwa pokoje dziennego pobytu, gabinet medycznej pomocy doraźnej, kuchenka pomocnicza, pomieszczenia socjalne dla pracowników.

Na najniższej kondygnacji tego budynku zlokalizowana jest kuchnia właściwa, zaplecze magazynowe oraz jadalnia. Na terenie Domu znajdują się także 3 wolnostojące parterowe domki samodzielności oraz 4 mieszkania samodzielności, w których mieszkają podopieczni potrafiący samodzielnie wykonywać podstawowe czynności dnia codziennego i rokujący na zwiększenie stopnia usamodzielnienia.

W DPS Gębice do dyspozycji mieszkańców są również dwie pracownie terapeutyczne, sala do zajęć kulturalno-sportowych, biblioteka, boisko sportowe, ogród terapeutyczny, odkryty basen, pomieszczenie do prania i suszenia, pokój gościnny oraz palarnia.

Dom prowadzi własną pralnię i szwalnię. Placówka jest pozbawiona barier architektonicznych.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.