Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


43-180 Orzesze, Traugutta 45

32 221 53 62

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

Dom Pomocy Społecznej mieści się przy ul. Traugutta 45 i jest placówką dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Większość z nich przebywa tutaj od momentu powstania Domu w 1977 roku. Aktualnie w Domu mieszka 90 osób.

Warunki bytowe, rodzaj i zakres świadczonych przez Dom usług dostosowane są do rodzaju i stopnia niesprawności osób w nim zamieszkujących. Dysponujemy dobrymi warunkami lokalowymi i nowoczesnym wyposażeniem rehabilitacyjno - terapeutycznym. Placówka ciągle się unowocześnia i wprowadza innowacje. Winda, brak barier architektonicznych pozwala na swobodne przemieszczanie się po budynku osób z dysfunkcją narządu ruchu.

Duży ogród i bliskość lasu pozwala na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu a sam Dom Pomocy Społecznej jest tak zlokalizowany, aby była zapewniona swobodna komunikacja z najbliższym otoczeniem (niewielka odległość od centrum, w otoczeniu osiedla domków jednorodzinnych) pozwala na integrację mieszkańców ze środowiskiem lokalnym, przy jednoczesnej ochronie prywatności mieszkańców zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz placówki.

Dom Pomocy Społecznej umożliwia mieszkańcom uczestnictwo w imprezach kulturalnych i towarzyskich w środowisku lokalnym, oraz uczestnictwo osób z poza ośrodka w imprezach organizowanych na terenie placówki. Na terenie Domu Pomocy Społecznej znajduje się grupa hostelowa, gdzie przebywa grupa mieszkańców, której stopień upośledzenia pozwala w miarę samodzielnie funkcjonować. Ich opiekun pomaga im w załatwianiu zakupów, formalności, potrafi doradzić w różnych życiowych sytuacjach.


Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.