Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


88-430 Janowiec Wlkp., Tonowo 52

52 302-61-12

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dla osób przewlekle psychicznie chorych.

Misją DPS w Tonowie jest zapewnienie całodobowej opieki osobom przewlekle psychicznie chorym, które ze względu na stan zdrowia, nie mogą samodzielnie funkcjonować w swoim dotychczasowym środowisku.

Dom Pomocy Społecznej w Tonowie  znajduje się w gminie Janowiec Wlkp., w powiecie żnińskim,  województwo kujawsko - pomorkie. Położony jest 16 km od Żnina, 3 km od trasy Żnin-Janowiec Wlkp. Wokół zabudowań Domu rozciąga się park krajobrazowy o powierzchni 6 ha. Park porasta zróżnicowany drzewostan o przewadze drzew liściastych. Park przylega do jeziora tonowskiego. DPS składa się z kilku budynków połączonych w jeden kompleks. Jednym z nich jest XVIII-wieczny dworek. Zarówno dworek jak i park wpisane są do rejestru zabytków. Dobudowane do dworku obiekty mieszkalne zostały oddane do użytku w 1996 roku.

Podstawowym celem działalności Domu Pomocy Społecznej w Tonowie jest zaspokojenie potrzeb bytowych, opiekuńczych, terapeutycznych, społecznych i religijnych  mieszkańców na poziomie obowiązującego standardu. Dom przygotowany jest na przyjęcie 85 mieszkańców, mężczyzn i kobiet, posiada pokoje jedno, dwu i trzy osobowe.

Funkcjonowanie Domu określają indywidualne potrzeby i możliwości mieszkańców. Zespół terapeutyczno - opiekuńczy wspólnie z Mieszkańcami opracowuje i realizuje indywidualne plany wsparcia. Na życie i funkcjonowanie Domu ma wpływ Samorząd Mieszkańców oraz Społeczność Terapeutyczna Domu. Realizację indywidualnych planów wsparcia koordynuje pracownik pierwszego kontaktu. Stąd wypływają gwarancje poczucia bezpieczeństwa i podmiotowego traktowania Mieszkańców. Dla podopiecznych przeznaczone są: gabinet pomocy doraźnej, nowocześnie wyposażone gabinety fizykoterapii, hydroterapii i kinezyterapii, dwa gabinety terapii zajęciowej, kaplica, punkt biblioteczny z dostępem do prasa codziennej i kolorowej, kawiarnia oraz trzy sale dziennego pobytu. Przyległy park krajobrazowy zachęca do spacerów i obcowania z przyrodą, a także do odpoczynku w altanach ogrodowych i zacisznych zakątkach, gdzie można posłuchać śpiewu ptaków i obserwować przyrodę. Dom ma  własną kuchnię i stołówkę. Mieszkańcy mają możliwość indywidualnego korzystania z kuchenki pomocniczej. Dom pozbawiony jest barier architektonicznych, jest przyjazny osobom niepełnosprawnym i starszym. Funkcjonalne rozwiązania ułatwiają codzienne czynności podopiecznym o mniejszej sprawności fizycznej. Osoby odwiedzające naszych mieszkańców mogą skorzystać z pokoju gościnnego. Dom dzięki swojemu położeniu  posiada niepowtarzalny i swoisty klimat.

W polityce kadrowej kładziemy duży nacisk na kwalifikacje i predyspozycje całego personelu. Mieszkańcami opiekują się pracownicy z odpowiednimi kompetencjami w zakresie udzielania wsparcia i pomocy osobom przewlekle psychicznie chorym: lekarz rodzinny, psychiatra, lekarz specjalista rehabilitacji ruchowej, psycholog, pielęgniarki, opiekunowie, instruktorzy terapii zajęciowej, fizjoterapeuta,  pracownicy socjalni, instruktor ds. kulturalno-oświatowych, dietetyk, kapelan. Mieszkańcy są objęci specjalistyczną opieką lekarską , korzystają z wyjazdów do sanatoriów i dofinansowanych turnusów rehabilitacyjnych. Prawa i obowiązki mieszkańców określone są Regulaminem Mieszkańców DPS Tonowo.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.