Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


76-010 Polanów, Cetuń 6

94 318 82 00

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dla osób przewlekle somatycznie chorych.

Dom Pomocy Społecznej w Cetuniu gm. Polanów istnieje od 1983r. i mieści się w pałacu zbudowanym w stylu neogotyckim z przełomu XIX i XX wieku. Obiekt posadowiony jest na terenie zabytkowego parku o powierzchni ok. 3 ha, nad jeziorem Cetuń Wielkie. Wnętrze pałacu zachowało wiele oryginalnych ozdób z okresu świetności tej budowli m. in. stylowe kominki. Dom Pomocy Społecznej oddalony jest 8 km od Polanowa i  35 km do Koszalina. Posiada 80 miejsc dla osób przewlekle  somatycznie chorych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. Mieszkańcy w czasie swojego pobytu korzystają z rehabilitacji i sali terapii zajęciowej. Mają do dyspozycji dwie świetlice, stołówkę i kaplicę. Zapewniamy opiekę lekarza rodzinnego, oraz dostęp do lekarzy specjalistów. Organizujemy i uczestniczymy w imprezach kulturalnych i rozrywkowych.
  •   Cetuń to idealne miejsce do wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Pod względem przyrodniczym i krajobrazowym położenie Domu Pomocy Społecznej jest bardzo atrakcyjne pośród lasów,  wody  wzniesień i  dolin.  Teren  Domu  otoczony  jest  zabytkowym  parkiem  z II p. XIX w. z nasadzeniami starodrzewa m.in. wierzbą białą i dębem czerwony.
  •    Dom Pomocy Społecznej spełnia obowiązujące standardy opiekuńcze, bytowe i wspomagające. Terapia zajęciowa to podstawowa forma zagospodarowania czasu mieszkańców. W terapii systematycznie bierze udział od 10 do 15 mieszkańców. Zarówno w sali zajęciowej jak i w swoich pokojach mieszkalnych. Działają tu grupy zajęciowe m.in. rękodzieła artystycznego, zespól śpiewaczy.
Prowadzona jest również rehabilitacja w salce rehabilitacyjnej i rehabilitacja przyłóżkowa.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.