Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


93-357 Łódź, Kosynierów Gdyńskich 20

42 646 11 70, 42 640 94 35

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dla osób przewlekle psychicznie chorych.

Celem funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia jest otoczenie całodobową opieką osób przewlekle psychicznie chorych, poprzez zaspokojenie potrzeb osobowych i bytowych w sposób i  w stopniu umożliwiającym im godne życie. Pochylenie się nad chorym - jak nad cierpiącym Chrystusem -według charyzmatu Założyciela Zgromadzenia, bł. Edmunda Bojanowskiego, jest dużym wyzwaniem dla pracujących w domu sióstr i personelu świeckiego. Jednym z najważniejszych zadań Domu jest stworzenie przyjaznego klimatu, pełnego ciepła i miłości, aby jego mieszkańcy mogli stać się prawdziwymi domownikami.

Jedną z form pomocy dla osób przewlekle psychicznie chorych są domy pomocy społecznej. Nie rozwiązują one wszystkich trudności osób chorych, ale dają im możliwość aktywizacji i zaspokojenia  ich potrzeb.

Każdy rodzaj aktywności podopiecznych wpływa mobilizująco do dalszego działania, sprzyja leczeniu, obniża lęki i napięcia wynikłe z choroby oraz wzmacnia poczucie własnej wartości.

Wspólne przebywanie razem, wspólne działania, dbanie o dom i jego otoczenie, troska o sprawy innych mieszkańców, uroczyste obchodzenie Imienin, urodzin, jubileuszy mieszkańców oraz pracowników sprzyjają tworzeniu się więzi przyjaźni i klimatu prawdziwie rodzinnego.

Miejsca, gdzie przebywają mieszkańcy, czyli pokoje, cały dom i jego otoczenie oraz różnorodne formy terapii, znacząco wpływają na jakość życia mieszkańców  i  sposób przeżywania własnej choroby.

Możliwość wyjścia poza placówkę, wyjazdu na wycieczkę,  spotykania się  z innymi ludźmi,  również z  mieszkańcami  innych domów pomocy, jest ważnym elementem integrujących chorych z szerszą społecznością.
Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.