Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


47-100 Strzelce Opolskie, Strażacka 8

tel./fax 77 461 34 80

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dom w Strzelcach Opolskich zlokalizowany jest przy głównej ulicy miasta, nieopodal parku i rynku. Takie położenie stwarza dobry klimat do wypoczynku, ale także do korzystania z możliwości szybkiego dotarcia do sklepów, poczty czy też biblioteki miejskiej. Ładnie zagospodarowane podwórze za domem z altaną i ławeczkami daje możliwość do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Teren wokół domu jak i sam budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, a więc dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek jest III piętrowy, ale winda pozwala na swobodne poruszanie się.

W pokojach jedno i trzyosobowych mieszka 52 mieszkańców przewlekle somatycznie chorych i niepełnosprawnych fizycznie. Pokoje Mieszkańców są przytulne, gustownie urządzone, wyposażone w nowe meble. Rozpiętość wiekowa Podopiecznych Domu w Strzelcach jest duża, najmłodszy Mieszkaniec ma 50 lat a najstarsza Podopieczna obchodziła 98 urodziny.

Nad Mieszkańcami Domu czuwa zespół opiekuńczo–terapeutyczny zatrudniający 25 osób. W Domu oprócz działalności opiekuńczo-pielęgnacyjnej prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne, kulturalno-oświatowe oraz zajęcia w ramach terapii zajęciowej, realizując w ten sposób potrzeby osób w nim zamieszkujących. W budynku poza pomieszczeniami mieszkalnymi znajdują się łazienki, jadalnia, palarnia, pokój gościnny, pokój dziennego pobytu, gabinet rehabilitacji, pokój terapii zajęciowej, kaplica, gabinet zabiegowy. Budynek wyposażony jest w windę osobową, system przeciwpożarowy oraz system przyzywowo-alarmowy.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.