Dom Pomocy Społecznej

Strażacka 8

47-100, Strzelce Opolskie

tel./fax 77 461 34 80

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dom w Strzelcach Opolskich zlokalizowany jest przy głównej ulicy miasta, nieopodal parku i rynku. Takie położenie stwarza dobry klimat do wypoczynku, ale także do korzystania z możliwości szybkiego dotarcia do sklepów, poczty czy też biblioteki miejskiej. Ładnie zagospodarowane podwórze za domem z altaną i ławeczkami daje możliwość do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Teren wokół domu jak i sam budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, a więc dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek jest III piętrowy, ale winda pozwala na swobodne poruszanie się.

W pokojach jedno i trzyosobowych mieszka 52 mieszkańców przewlekle somatycznie chorych i niepełnosprawnych fizycznie. Pokoje Mieszkańców są przytulne, gustownie urządzone, wyposażone w nowe meble. Rozpiętość wiekowa Podopiecznych Domu w Strzelcach jest duża, najmłodszy Mieszkaniec ma 50 lat a najstarsza Podopieczna obchodziła 98 urodziny.

Nad Mieszkańcami Domu czuwa zespół opiekuńczo–terapeutyczny zatrudniający 25 osób. W Domu oprócz działalności opiekuńczo-pielęgnacyjnej prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne, kulturalno-oświatowe oraz zajęcia w ramach terapii zajęciowej, realizując w ten sposób potrzeby osób w nim zamieszkujących. W budynku poza pomieszczeniami mieszkalnymi znajdują się łazienki, jadalnia, palarnia, pokój gościnny, pokój dziennego pobytu, gabinet rehabilitacji, pokój terapii zajęciowej, kaplica, gabinet zabiegowy. Budynek wyposażony jest w windę osobową, system przeciwpożarowy oraz system przyzywowo-alarmowy.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.