Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Pomocy Społecznej


24-200 Bełżyce, Matczyn 4

tel./fax 081 517 22 61

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%
  
Do schowka
Dom Pomocy Społecznej

Opis placówki


Dom Pomocy Społecznej w Matczynie przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie.

Budynek usytuowany jest w pobliżu drogi łączącej Lublin z Bełżycami.

Oddalenie od lubelskiego gwaru miejskiego, otoczenie zielenią oraz wspaniały mikroklimat znany z pobliskiego Nałęczowa sprawiają, że pobyt w tym miejscu wpływa wyjątkowo korzystnie na samopoczucie i stan psychiczny naszych Podopiecznych.

Dogodne usytuowanie naszego domu pozwala na zapewnienie Mieszkańcom swobodnej komunikacji poza teren Domu oraz ułatwia kontakt z rodzinami i odwiedzającymi.

 Dom Pomocy Społecznej w Matczynie jest samorządową jednostką budżetową nadzorowaną przez Starostę Lubelskiego. Przy pomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie 1 lutego 2012 roku uzyskaliśmy pozwolenie Wojewody Lubelskiego na prowadzenie Domu na czas nieokreślony.
Dom przeznaczony jest dla 153 osób. Dom zapewnia całodobową opiekę oraz zaspokaja podstawowe potrzeby bytowe, opiekuńcze, wspomagające jak również edukacyjne, na poziomie obowiązujących standardów.

REHABILITACJA
Dom posiada własny, doskonale wyposażony dział rehabilitacji, w ramach którego funkcjonuje gabinet masażu, gabinet kinezyterapii, uniwersalny gabinet usprawniania leczniczego /UGUL/, hydroterapia oraz gabinet fizykoterapii. W dziale rehabilitacji funkcjonuje ponadto Sala Doświadczania Świata w której prowadzona jest Terapia Snoezelen. Mieszkańcy mogą korzystać z zajęć dogoterapii.

OPIEKA MEDYCZNA
W ramach opieki medycznej Dom zapewnia stała opiekę lekarza rodzinnego oraz konsultacje specjalistyczne według indywidualnych potrzeb Mieszkańców.

EDUKACJA
Dom umożliwia realizację obowiązku szkolnego. Nasi Mieszkańcy uczęszczają do Zespołu Szkół Specjalnych w Matczynie oraz do Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych dobieranych indywidualnie, dostosowanych do potrzeb oraz możliwości psychofizycznych Mieszkańców  w celu zapewnienia im warunków do optymalnego rozwoju.

ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO
W Domu funkcjonuje Dzienne Centrum Aktywizacji, w ramach którego prowadzona jest terapia zajęciowa. Mieszkańcy mogą korzystać z zajęć plastycznych, hafciarskich, literacko-teatralnych, kulinarnych, kosmetyczno-higienicznych, komputerowych a także świetlicowych według indywidualnych predyspozycji oraz preferencji.
W ramach organizacji czasu wolnego organizujemy wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, wczasorekolekcje, jedno i kilkudniowe wycieczki krajoznawcze, wyjazdy rekreacyjne nad wodę, na basen, do kina, teatru, pielgrzymki do miejsc kultu religijnego. Mieszkańcy biorą również udział w przeglądach twórczości artystycznej, spotkaniach niepełnosprawnych artystów, uczestniczą także  w życiu społeczności lokalnej poprzez udział w uroczystościach kościelnych oraz organizowanych festynach i imprezach ogólnie dostępnych.

RODZINNA ATMOSFERA
Zadaniem priorytetowym jest dla nas stworzenie Mieszkańcom ciepłej, domowej rodzinnej atmosfery, w tym celu Dom został podzielony na pięć grup Mieszkańców oraz pięć odpowiednio przyporządkowanych każdej z tych grup zespołów pracowników co ogranicza rotację personelu i pozwala nawiązać bliższe relacje ze współmieszkańcami oraz pracownikami, zwłaszcza pierwszego kontaktu. Dodatkowo Mieszkańcy mają możliwość doposażenia swojego pokoju według indywidualnych preferencji.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.