Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Opieki SPOKOJNA JESIEŃ


05-082 Koczargi Nowe, Bugaj 32

tel. 22 722 96 10, 508 345 096, 501 475 235, 500 467 232

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

30
1,2,3
1600
  
Do schowka
Dom Opieki SPOKOJNA JESIEŃ

Opis placówki


Dom Opieki "Spokojna Jesień" położony jest w miejscowości Koczargi Nowe, oddalonej o 7 km od Warszawy. Placówka posiada 50 miejsc dla osób w podeszłym wieku. Dom sprawuje całodobową opiekę zarówno nad osobami ze schorzeniami fizycznymi jak i problemami natury psychicznej tj. zespoły otępienne czy demencja starcza.

Kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z osobami starszymi i chorymi, pozwala personelowi świadczyć fachową opiekę pielęgnacyjną, medyczną oraz rehabilitację. Do obowiązków każdego pracownika należy zapobiegać niepożądanym skutkom długoterminowego unieruchomienia jak i postępowaniu chorób otępiennych pensjonariuszy.

Oferta domu "Spokojna Jesień" skierowana jest przede wszystkim do osób starszych, u których samopoczucie uległo pogorszeniu, uczucie samotności wzrasta, a sprawność funkcjonalna nie jest taka jak wcześniej. Żeby temu zapobiec lub poprawić kondycję zdrowia, dom oferuje profesjonalną opiekę, zajęcia aktywizujące psychicznie jak i ruchowe. Jednak głównym założeniem jest to, by każdy z podopiecznych czuł się jak we własnym domu, żeby mógł spokojnie wypoczywać, i w radości i spokoju przeżywać każdy kolejny dzień. Pobyt w ośrodku zachęca również do spotkań rodzinnych. Do pełnej dyspozycji najbliższych jest przestronny salon, pokój dzienny oraz obszerny ogród.

Placówka posiada szeroko rozwinięta rehabilitację. Jest ona bardzo ważnym narzędziem pracy z osobami borykającymi się ze schorzeniami fizycznymi. Faktem jest, iż seniorzy poczucie bezpieczeństwa i ocenę swego stanu zdrowia w większym stopniu uzależniają od sprawności funkcjonalnej, a w mniejszym natomiast od występowania chorób. Dlatego w miarę możliwości personel stara się mobilizować pensjonariuszy do samodzielnego wykonywania podstawowych czynności życia codziennego. Obserwacje i badania wykazują, iż ma ona istotny wpływ nie tylko na poprawę kondycji fizycznej oraz ogólnego samopoczucia, ale także opóźnia postępowanie procesów otępienia starczego.

Podopieczni domu poddawani są aktywizacji poprzez pobudzanie ich sprawności funkcjonalnej, jak i ciągłej stymulacji ich zdolności społecznych oraz poznawczych ( proces myślenia, podtrzymywanie zdolności językowych, usprawnianie pamięci słownej i wzrokowo - przestrzennej). W codziennym kontakcie nasi pracownicy stosują elementy artterapii, muzykoterapii, treningu orientacji w rzeczywistości oraz terapię: walidacyjną, zajęciową, reminiscencyjną.

Placówka wyposażona jest w duże, jasne pokoje z łazienkami, brak barier architektonicznych oraz przestronny ogród. Stanowi to komfortowe warunki życia, stworzone szczególnie w trosce o podopiecznych.

Dom Opieki Spokojna Jesień dla osób starszych i chorych zapewnia:

  • stałą opiekę lekarską i całodobową opiekę pielęgniarską,
  • pobyt w przestronnych 1-, 2- i 3-osobowych pokojach oraz w salonie i w ogrodzie,
  • domowe wyżywienie zgodnie z zaleconą dietą,
  • możliwość zajęć z rehabilitantem,
  • posługę duszpasterską,
  • czyste i higieniczne warunki pobytu.

Odwiedź nasz dom jak najszybciej i przekonaj się, że znajdziesz tu najlepsze warunki dla bliskiej Ci osoby.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.