Dom Opieki REZYDENCJA RYDZ

gen.W. Sikorskiego 12

57-350, Kudowa Zdrój

Opis placówki

Kudowa Zdrój to idealne miejsce na Złotą Jesień. Rezydencja Rydz położona jest w kotlinie kłodzkiej, uzdrowisku Kudowa Zdrój.

Klimat miejscowości  jest znacznie łagodniejszy niż w innych uzdrowiskach, dlatego warto tu zamieszkać aby poprawić krążenie krwi, oddychanie i procesy trawienia. Korzystnie również wpływa na sprawność  układu mięśniowego i nerwowego. Pierwszorzędnym bogactwem uzdrowiska są naturalne źródła wód mineralnych i na nich właśnie oparte jest lecznictwo w tym przepięknym uzdrowisku.

Kudowa Zdrój to nie tylko walory lecznicze lecz także niezapomniane wrażenia wizualne. Miasto jest z trzech stron otoczone górami: Stołowymi ,Wzgórzami Lewińskimi oraz wzgórzami należącymi do Gór Orlickich. Piękne widoki będą Państwu towarzyszyły niezależnie czy wybiorą się Państwo na spacer do pięknego Parku Zdrojowego, czy z okna, balkonu, jak również przebywając na tarasie czy w ogrodzie.

Rezydencja Rydz dysponuje pokojami 1-, 2-, 3-osobowymi oraz apartamentami. Każdy pokój ma własną łazienkę i balkon na którym można odpoczywać podziwiając przepiękne górki i las. Dodatkowo na wyposażeniu znajduje się telewizor, radio, telefon oraz internet. Mając na uwadze, że każdy z mieszkańców powinien czuć się jak u siebie w domu, istnieje możliwość wyposażenia pokoju według własnego projektu.

Mamy własną kuchnię gdzie są przygotowywane pyszne domowe posiłki, uwzględniające zalecane przez lekarza diety. Posiłki są podawane w jadalni ale gdy masz podopieczny źle się czuje i ciężko mu zejść z łóżka wówczas  opiekun  przynieść posiłek do pokoju, jednak jeżeli nie jest to konieczne zawsze zachęca się do wspólnych posiłków. Posiłki serwowane przez kuchnię są urozmaicone i każdy może z serwowanych dań wybrać takie, na które ma ochotę.

Między posiłkami każdy ma trochę czasu dla siebie, nie jest wymagane, aby zaczynać dzień od aktywności fizycznej, zawsze można usiąść przed telewizorem, komputerem, poczytać książkę  lub iść na poranny spacer a przy okazji wstępując do przydrożnego drewnianego kościółka. Można spotkać się z przyjaciółmi na kawie w kawiarni Parku Zdrojowym i powspominać dawne czasy jak również spacerując podziwiać piękną roślinność słuchając śpiewu ptaków.

W ciągu dnia każdy może skorzystać z różnego rodzaju zajęć i rozwijać swoje zainteresowania. Uczestniczyć w terapii zajęciowej, podnosić sprawność ruchową. Można również uczestniczyć lub brać czynny udział w organizacji spotkań towarzyskich z miejscowymi seniorami co umożliwia zawarcie nowych przyjaźni. Wieczorami poczytać dobrą książkę, posłuchać dobrej muzyki lub aktywnie przy znanych rytmach rozruszać troszkę swoje ciało.

Aktywni mieszkańcy mogą uczestniczyć w planowaniu wycieczek pieszych - a jak wszystkim wiadomo w Kudowie Zdrój jak i w okolicach jest co zwiedzać a z doświadczenia wiemy, że przyroda zawsze nas zaskakuje ciekawostkami. Ale nie tylko aktywni seniorzy mogą uczestniczyć w planowaniu i organizacji wycieczek, seniorzy mniej sprawni mogą również brać udział w planowaniu: wycieczek autokarowych, wspólnych wyjść i wyjazdów do teatru czy kina.

Każdy z mieszkańców może czynnie uczestniczyć w organizacji codziennego życia aby pobyt dla niego był przyjemnością. Nie od dziś wiadomo ,że atmosferę w każdym domu tworzą ludzie mieszkający w nim.

W Rezydencji Rydz ,każdy z mieszkańców znajdzie swój drugi dom.  Dom , w którym możesz być sobą ,czuć się szczęśliwym ,potrzebnym,
wartościowym i szanowanym.

 

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.