Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Opieki Przystań


05-082 Stare Babice, Krótka, 15

500467232

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

40
1,2,3
4100
   Wolne miejsca
Do schowka
Do porównania
Dom Opieki Przystań

Opis placówki


„Przystań” to miejsce powstałe z myślą o Seniorach, zatem pozbawione barier architektonicznych. Posiada przepełnione słońcem pokoje, co zdecydowanie umila w nich pobyt (krótkoterminowy, dzienny lub stały). Każdy pokój (1 lub 2 osobowy) posiada łazienkę. 

Miejsce spotkań to jadalnia połączona z obszernym salonem a także ogród.

Według potrzeb dobieramy oraz zapewniamy naszym podopiecznym wszelkie udogodnienia takie jak: materace p/odleżynowe, wózki inwalidzkie, balkoniki itp.

Dobrostan psychiczny podopiecznych jest dla nas priorytetem i podstawą do dalszych działań. „Przystań” to uśmiech, rodzinna atmosfera, cierpliwość i pokora. Każdy podopieczny jest ważny. Każdy pracownik daje Seniorom to, co ma najlepsze. Dbamy o codzienną aktywność ruchową oraz intelektualną pensjonariuszy. Prowadzimy terapie zajęciowe (muzykoterapia, artterapia). Zachęcamy do gier towarzyskich , oglądania ciekawych filmów oraz udziału w warsztatach.

Nasze menu zostało skrojone przez dietetyka na miarę potrzeb pacjentów geriatrycznych.

Na miejscu, w naszej kuchni przygotowujemy pięć posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad z dwóch dań, podwieczorek i kolację. Na uwadze mamy indywidualne wskazania oraz preferencje żywieniowe: stosujemy dietę przecieraną, lekkostrawną, cukrzycową itp.

Ośrodek prowadzony jest przez pielęgniarkę z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Seniorami. Naszym podopiecznym zapewniamy:

  • opiekę pielęgniarsko-opiekuńczą;
  • nadzór lekarski oraz dostęp do specjalistów;
  • zabiegi pielęgniarskie;
    profilaktykę oraz pielęgnację ew. odleżyn wraz z ich opracowaniem chirurgicznym;
  • rehabilitację grupową oraz indywidualną;
  • terapie zajęciowe.

Karta informacyjna


Typ placówki

Placówka dla
kobiet mężczyzn dzieci
Pobyt:
krotkoterminowy długoterminowy dzienny
Placówka dla:
osób starszych somatycznie chorych niepełnosprawnych intelektualnie
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
pielęgniarka
Sposób rejestracji:
NZOZ ZOL DPS wpis do rej. wojewody pensjonat
Numer wpisu
194
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 70 osób
Ilość kondygnacji
parter 2 kondygnacje 3 kondygnacje 4 kondygnacje lub więcej
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier) częściowo
Winda:
tak nie
Pokoje:
1- 2- 3- 4- 5- 6-
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza Telewizor Radio Telefon Własne meble
Wyżywienie:
śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek kolacja
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami
Warunki bytowe:
jadalnia osobny pokój dzienny biblioteka gabinet zabiegowy
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Teren wokół domu
taras ogród park las woda
Lokalizacja domu
centrum peryferia wieś
Usytuowanie domu
wolnostojący
Dodatkowe walory obiektu
przytulny, ciepły

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz internista - wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 1, opiekunek: 10
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 2
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
indywidualna i grupowa
Sprzęt rehabilitacyjny
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
artterapia, trening umysłu, muzykoterapia

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność 70% świadczeń
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
4000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
1-osobowym: od 5000 zł/miesiąc
2-osobowym: od 4100 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki pampersy lekarz rehabilitacja
Dodatkowe płatności
leki, pampersy
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rekomendacje, opinie, podziękowania (8)


2023-01-31
Decyzja o powierzeniu opieki nad najbliższą osobą z rodziny osobom trzecim jest zawsze trudna. Wymaga ogromnego kredytu zaufania. Pani Marlena - współwłaścicielka Domu Opieki Przystań - była moim Aniołem, który w środku pandemii z ogromnym zaangażowaniem, empatią, elastycznością i profesjonalizmem wziął pod skrzydła bliską memu sercu osobę wymagającą całodobowej opieki. Od tamtej pory współpraca z Panią Marleną & Panem Wojtkiem oraz personelem domu układa się wyśmienicie. To co cenię ogromnie to otwarta i przejrzysta komunikacja; bieżące powiadamianie o stanie zdrowia podopiecznej; empatyczne i tzw. ludzkie podejście przy jednoczesnym bardzo profesjonalnym prowadzeniu. Zawsze jest czas na rozmowę, a gdy dzieje się coś wymagającego ponadstandardowych działań, mogę liczyć na partnerską współpracę z poczuciem, że "gramy w jednym zespole", aby komfort życia podopiecznej był możliwie jak najwyższy w ramach sytuacji zdrowotnej i kondycji psychofizycznej. Każdego dnia jestem wdzięczna, że osoba mi bliska jest pod opieką tak wspaniałych ludzi :-)

Marlena Wróbel
2023-01-24
Mimo, że mój Tata był w ośrodku tylko i aż 2,5 mc, z pełną odpowiedzialnością, szczerością i samymi pozytywnymi myślami .....w 100% mogę polecić każdemu kto dla swoich najblizszysz chce profesjonalnej opieki połączonej z rodzinną domową atmosferą. Opieka wręcz indywidualna z indywidualnym podejściem dla każdego z "domowników" . Piękne miejsce, warunki jak w hotelu ( tak mówił Tata:)) a ja " podbijam " jego opinię ???? Właściciele i obsługa w 100% zaangażowani i nigdy nikogo nie zostawią samego sobie, nie ma dla nich sytuacji nie do wyjścia i problemów nie do rozwiązania. Polecam w 100%

Kaśka
2022-10-24
Przez miesiąc oglądałam Domy Opieki w Warszawie , chciałam umieścić moja Mamę w najlepszym . Wybrałam Dom Opieki Przystań . Dlaczego ten ? Kiedy po raz pierwszy podjechałam pod ten dom kierowca Taxi powiedział - Nowy . Dużo zieleni piękna altana i ten trawnik z czerwonymi różami a wszystkiego dopełniają smukłe tuje. Przywitał mnie pan z wiertarka . Był to pierwszy szef, przeprowadził wywiad medyczny dotyczący zdrowia mojej mamy, Za chwile pojawiła się druga szefowa. Miła uśmiechnięta pani Marlena ,która oprowadziła mnie po ośrodku. Już wchodząc do budynku czuć atmosferę rodzinna. Pokoje duże z łazienka pełne światła i bijąca w oczy biel firanek . Tutaj dba się o pensjonariusza , każdy ma opiekunkę , posiłki są bardzo smaczne ( próbowałam : nigdy nie jadłam tak smacznej zupy kartoflanki a i czerwony barszcz z uszkami pyszny . Podane estetycznie a na talerzach kolorowo aż ślinka leci ). Na miejscu są przemiłe Panie rehabilitantki które stawiają na nogi podopieczne. Pracuj tutaj pewna Pani , która zajmuje się ośrodkiem przez 24-godz.Jest to pełna uroku i ciepła trzecia szefowa Pani Ela. Kiedy ja byłam daleko to Pani Ela trzymała moja Mamę za rękę kiedy odchodziła do innego świata .Kochana Pani Elu z całego serca dziękuje. Dziękuje Wszystkim pracownikom Domu Opieki Przystań . Któregoś dnia wracając ze Starych Babic pomyślałam - Tak to jest miejsc gdzie mogła bym na starość zamieszkać .- Tylko tak trzymać . Barbara Lee

Barbara Lee
2022-10-08
Super warunki..Moja ciocia dostała tu że się tak wyrażę wzystko czego nie miała zyjac w samotnosci.Pozbala wiele wartosciowych osób, z ktorymi ma bardzo dobrye relacje. Nowy kompleks domu z pięknym ogrodem do spotkań rodzinnych ,oczywiście gdy pogoda zezwala. W domu czyściutko, pokoje przytulne i z nowymi meblami . Warunki dla pensjonariusz bardzo dobre.Posilki obfite.Atutem jest fakt wspólnych spotkań mieszkańców domu w sali kominkowej,gdzie odbywają się różnego rodzaju tematyczne zajęcia. Wielkie podziękowania dla Pana Wojtka -właściciela ,który sumieniie robi wszystko, by każdy z mieszkańców vyl zadowolony. Chciałbym podziękować również Pani Eli za profesjonalne podejście do mojej Cioci ,której stan emocjonalny nabrał pozytywnego patrzenia na życie i wiarę w rzetelny personel Domu Opieki Przystań. Ja mogę serdecznie podziękować osobom o których pisałem oraz podziękować także paniom dbahacym o smaczbe posiłkiem dbające o czystość w całym przytulnym obiekcie. Polecam z pełną świadomością Dom Opieki Przystań.

Tomasz Brzeziński
2022-06-05
Kiedy przed rokiem nasza 93 letnia mama zamieszkała w Domu Opieki Przystań, Państwo Marlena i Wojciech Buczyńscy zadbali nie tylko o to, by jak najlepiej czuła się w nowym miejscu. Pomogli również nam, dla których ta decyzja była jedną z trudniejszych w życiu. Z empatią i cierpliwością odpowiadali na nasze pytania, relacjonowali pierwsze tygodnie pobytu mamy, przesyłali zdjęcia. Serdecznie dziękujemy Państwu Buczyńskim i na ręce cudownej Pani Eli składamy podziękowania za ten rok dla całego personelu Domu. Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić to miejsce.

Hanna Miąsek
2022-04-24
Serdeczne podziękowania dla Państwa Marleny i Wojciecha Buczyńskich oraz Pani Eli i Pani Leny za opiekę nad moim Tatą przez ostatnie 4 miesiące życia. Przez cały czas pobytu rodzina miała dobry kontakt z personelem na każdym szczeblu i byliśmy informowani na bieżąco o stanie zdrowia Taty. W trakcie rozmów z Panią Marleną wspólnie uzgadnialiśmy podejmowane działania i trudne decyzje. Pani Marlena otwarta była na sugestie rodziny i zawsze chętnie rozmawiała. Panie opiekunki z troską opiekowały się obłożnie chorym Tatą i zyskały Jego sympatię. Wybór domu opieki był dla mnie bardzo dużym trudem ale jestem zadowolona z dokonanego wyboru. Pan Wojciech Buczyński na wstępnej rozmowie poświęcił mi dużo czasu na omówienie stanu zdrowia Taty i oczekiwań co do opieki.

Monika Dukowicz
2021-04-17
Szukałam dla mamy godnego zaufania ośrodka opieki, w naprawdę trudnej sytuacji poszpitalnej. Trafiłam najlepiej: nowiutki budynek, ogród się właśnie urządza, pełne wyposażenie, jakiego potrzebują kuracjusze, opieka i pielęgnacja, dieta itd. Dyrekcja i personel angażują się w sprawy kuracjuszy, jeśli chodzi o indywidualne potrzeby: rodzaj łóżka, materac, pomocnicze meble i urządzenia, co tylko potrzebne, to natychmiast jest lokowane. Duże wrażenie zrobiła na mnie też kompleksowa opieka: szybki dostęp w ośrodku do specjalistów: m.in. rehabilitacji, psychologa; znacznie ułatwione postawienie diagnozy i wprowadzenie terapii, jeśli są potrzebne - to jest bardzo ważne wsparcie dla pacjenta i rodziny. Super :) W dodatku St.Babice, praktycznie Warszawa, a nie 50 km od stolicy. Bardzo dziękujemy za Waszą opiekę i cierpliwość ????

Elżbieta Klicka
2021-03-16
Bardzo dziękuję za wspaniałą opiekę i życzliwość całego personelu domu Przystań Pomimo niełatwego charakteru pensjonariusza byliście Państwo zawsze bardzo życzliwi i pomocni.

Magdalena Liber

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.