Dom Opieki OSTOJA

Krasickiego 264

05-506, Nowa Wola

503 006 027, 606 670 446

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

26
1-4
3500

Opis placówki

Dom Opieki "Ostoja" znajduje się w miejscowości Nowa Wola (Gmina Lesznowola), ok 8 km od Warszawy.
Posiadamy zezwolenie Wojewody Mazowieckiego ( nr 179 ) na prowadzenie placówki.

Ośrodek otoczony jest pięknym ogrodem z oczkiem wodnym. Przyroda sama zachęci naszych pacjenów do spędzania miłych chwil na łonie natury.

W domu znajduje się 14 pokoi mieszkalnych jedno, dwu, trzy oraz czteroosobowych, 7 łazienek, pokój pielęgniarski, kuchnia z wydzieloną częścią zmywakową, pralnia oraz przestronny pokój dzienny z kominkiem oraz tarasem wychodzącym na jeziorko. Nasz dom pozbawiony jest barier architektonicznych. Budynek posiada windę, a pomieszczenia zostaly przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

W naszym domu opiekę nad Pensjonariuszami sprawuje wykwalifikowany personel: pielęgniarki, fizjoterapeuta oraz opiekunki. Opiekę lekarską raz w tygodniu oraz w razie potrzeby sprawuje lekarz rodzinny. Badania laboratoryjne są w cenie pobytu.

* Prowadzimy rownież pobyt dzienny podczas, którego Pensjonariusz pozostaje pod opieką pielęgniarek i opiekunek. Jest to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu oraz utrzymanie relacji społecznych.

Niech nasz dom stanie się ostoją dla osób samotnych, przewlekle chorych oraz wymagających stałej opieki medycznej. Z naszej strony zapewniamy, że zrobimy wszystko, by poczuli się Państwo jak we własnym domu.

Zapewniamy:

 • pobyt stały oraz dzienny Pensjonariuszy,
 • całodobowa opieka socjalno-bytowa i medyczna,
 • rehabilitacja,
 • opieka lekarza podstawowej opieki medycznej jeden raz w tygodniu oraz w razie potrzeby na wezwanie,
 • cztery posiłki dziennie,
 • kuchnia domowa uwzględniająca zalecenia dietetyka,
 • pokoje czterosobowe, trzyosobowe, dwuosobowe i jednoosobowe,
 • wizyty duszpasterskie,
 • terapia zajęciowa,
 • spacery po ogrodzie pod okiem opiekuna,
 • pokój dzienny z dużym telewizorem
 • zadaszony taras z kanapami do odpoczynku
 • kontakt z rodziną bez ograniczeń czasowych,
 • możliwość posiadania własnych mebli.

Cennik:

 •  pokój 1 osobowy : 4800zł/miesiąc
 •  pokój 2 osobowy : 4400zł/miesiąc
 • pokój 3 osobowy : 4000zł/miesiąc
 • pokój 4 osobowy : 3500zł/miesiąc

 

  • Leki oraz pieluchomajtki dodatkowo doliczane wg stanu zużycia. 
  • Rehabilitacja : 70zł/30 minut
  • Fryzjer : 20zł

 

                                                                          (Cennik na dzień 08/04/2024)

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki!

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Bardzo w porządku miejsce. Osoby są zadbane, opieka miła. Stan babci uległ znacznej poprawie odkąd tam mieszka. Godne polecenia.

Asia 2017-04-28

Serdecznie polecam Ostoję wszystkim osobom poszukującym dobrego domu opieki swoim najbliższym. Jest to dom przede wszystkim czysty, ciepły , rodzinny w którym panuje przemiła atmosfera. Personel ma cudowne, indywidualne podejście do pensjonariuszy. Moja babcia przebywa w Ostoi od 4 lat, jest zachwycona tym miejscem i czuje sie jak w domu. Cieszę sie ze trafiliśmy do tak profesjonalnego miejsca.

Wnuczek 2015-01-20

Ostoja to dom wypełniony rodzinnym ciepłem.Profesjonalna opieka zapewnia poczucie bezpieczeństwa.Jest tam przytulnie i miło.Teść jest bardzo zadowolony a my wdzięczni Pani Ani,że tak dobrze to zorganizowała.Polecam wszystkim zainteresowanym to miejsce.

Maryta Durczyńska 2013-10-03

Mama moja zamieszkała w domu Ostoja ponad rok temu. Trafiła tu z objawami zaawansowanej demencji, jej stan psychofizyczny był niekorzystny, z trudnością się poruszała, niechętnie jadła, odmawiała przyjmowania lekarstw, była zamknięta w sobie, wycofana, i jak lekarze określają "splątana". I..., w Ostoi zdrowie mojej mamy zarówno psychiczne, jak i fizyczne uległo poprawie!!! To czego ja nie potrafiłam i nie umiałam sprawić, tutaj właśnie, w Ostoi się stało. Mama tańczy (ma 90 lat!), śpiewa, zasypuje wszystkich różnymi dykteryjkami, skeczami, wierszami zapamiętanymi w młodości, wrócił jej apetyt, a przede wszystkim ... uśmiecha się. Ten uśmiech pozwala mi być pewną, że decyzja o nowym miejscu zamieszkania mamy była słuszna. Wiem, że domownicy Ostoi mają zapewnioną profesjonalną opiekę i przebywają w przyjaznej atmosferze. A to wszystko dzieje się dzięki Pani Annie, która trzyma nad całością życzliwą pieczę oraz dzięki jej zgranemu personelowi. PS. a kuchnia...? już wiem skąd ten apetyt -:)

Z szacunkiem Maria Sokołowska 2013-09-19

Dom jest przytulny i czysty, pachnie tam domowym jedzeniem; opieka jest uważna, uczynna i pogodna. Nie ma problemu z odwiedzinami. Mama jest tam już prawie dwa lata i jej stan utrzymuje się na dobrym poziomie, co przypisuję dobrej opiece.

córka 2013-03-20

Jest taki dom,w którym jest ciepło ,przytulnie i spokojnie.Jest taki dom,w którym pachnie domowym obiadkiem.Jest taki dom,w którym starsi ludzie często schorowani są pogodni i uśmiechnięci,bo otoczeni są wspaniałą ,profesjonalną opieką.To nie jest dom opieki,to jest rodzinny dom.Odkąd mój tata chory na alzheimera tutaj trafił ,ja mogę wreszcie spać spokojnie,bo wiem że jest w dobrych rękach.Wcześniej był w innym domu opieki.Dziś mogę tylko żałować,że nie trafiliśmy do "Ostoji"wcześniej.

Beata Jankowska-Tzimas 2011-04-15

Jestem bardzo zadowolony z całościowej opieki. Moja babcia przebywa tam już 2 miesiąc. Jest w trakcie rehabilitacji i już teraz widać efekty. Obsługa co ważne jest bardzo profesjonalna i miła.

Krzysztof 2010-12-08

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.