Dom Opieki OSTOJA

Krasickiego 264

05-506, Nowa Wola

503 006 027, 606 670 446

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

26
1,2,3
2400

Opis placówki

Dom Opieki "Ostoja" znajduje się w miejscowości Lesznowola, ok 8 km od Warszawy.
Posiadamy zezwolenie Wojewody Mazowieckiego ( nr 67 ) na prowadzenie placówki.

Ośrodek otoczony jest pięknym ogrodem z oczkiem wodnym. Przyroda sama zachęci naszych pacjenów do spędzania miłych chwil na łonie natury.

W domu znajduje się 15 pokoi mieszkalnych jedno, dwu oraz trzy osobowych, 7 łazienek, pokój pielęgniarski, kuchnia z wydzieloną częścią zmywakową, pralnia oraz przestronny pokój dzienny z kominkiem oraz tarasem wychodzącym na jeziorko. Nasz dom pozbawiony jest barier architektonicznych. Budynek posiada windę, a pomieszczenia zostaly przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

W naszym domu opiekę nad Pensjonariuszami sprawuje wykwalifikowany personel: pielęgniarki, fizjoterapeuta oraz opiekunki. Opiekę lekarską raz w tygodniu oraz w razie potrzeby sprawuje lekarz rodzinny. Badania laboratoryjne są w cenie pobytu.

* Prowadzimy rownież pobyt dzienny podczas, którego Pensjonariusz pozostaje pod opieką pielęgniarek, opiekunek oraz lekarza. Jest to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu oraz utrzymanie relacji społecznych.

Niech nasz dom stanie się ostoją dla osób samotnych, przewlekle chorych oraz wymagających stałej opieki medycznej. Z naszej strony zapewniamy, że zrobimy wszystko, by poczuli się Państwo jak we własnym domu.

Zapewniamy:

 • pobyt stały oraz dzienny Pensjonariuszy,
 • całodobowa opieka socjalno-bytowa i medyczna,
 • rehabilitacja,
 • opieka lekarza podstawowej opieki medycznej jeden raz w tygodniu oraz w razie potrzeby na wezwanie,
 • konsultacje lekarzy specjalistów,
 • pięć posiłków dziennie,
 • kuchnia domowa uwzględniająca zalecenia dietetyka,
 • pokoje trzyosobowe, dwuosobowe i jednoosobowe,
 • wizyty duszpasterskie,
 • terapia zajęciowa,
 • spacery po ogrodzie pod okiem opiekuna,
 • duży nasłoneczniony pokój dzienny z przestronnym tarasem,
 • kontakt z rodziną bez ograniczeń czasowych,
 • możliwość posiadania własnych mebli.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki!

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Bardzo w porządku miejsce. Osoby są zadbane, opieka miła. Stan babci uległ znacznej poprawie odkąd tam mieszka. Godne polecenia.

Asia 2017-04-28

Serdecznie polecam Ostoję wszystkim osobom poszukującym dobrego domu opieki swoim najbliższym. Jest to dom przede wszystkim czysty, ciepły , rodzinny w którym panuje przemiła atmosfera. Personel ma cudowne, indywidualne podejście do pensjonariuszy. Moja babcia przebywa w Ostoi od 4 lat, jest zachwycona tym miejscem i czuje sie jak w domu. Cieszę sie ze trafiliśmy do tak profesjonalnego miejsca.

Wnuczek 2015-01-20

Ostoja to dom wypełniony rodzinnym ciepłem.Profesjonalna opieka zapewnia poczucie bezpieczeństwa.Jest tam przytulnie i miło.Teść jest bardzo zadowolony a my wdzięczni Pani Ani,że tak dobrze to zorganizowała.Polecam wszystkim zainteresowanym to miejsce.

Maryta Durczyńska 2013-10-03

Mama moja zamieszkała w domu Ostoja ponad rok temu. Trafiła tu z objawami zaawansowanej demencji, jej stan psychofizyczny był niekorzystny, z trudnością się poruszała, niechętnie jadła, odmawiała przyjmowania lekarstw, była zamknięta w sobie, wycofana, i jak lekarze określają "splątana". I..., w Ostoi zdrowie mojej mamy zarówno psychiczne, jak i fizyczne uległo poprawie!!! To czego ja nie potrafiłam i nie umiałam sprawić, tutaj właśnie, w Ostoi się stało. Mama tańczy (ma 90 lat!), śpiewa, zasypuje wszystkich różnymi dykteryjkami, skeczami, wierszami zapamiętanymi w młodości, wrócił jej apetyt, a przede wszystkim ... uśmiecha się. Ten uśmiech pozwala mi być pewną, że decyzja o nowym miejscu zamieszkania mamy była słuszna. Wiem, że domownicy Ostoi mają zapewnioną profesjonalną opiekę i przebywają w przyjaznej atmosferze. A to wszystko dzieje się dzięki Pani Annie, która trzyma nad całością życzliwą pieczę oraz dzięki jej zgranemu personelowi. PS. a kuchnia...? już wiem skąd ten apetyt -:)

Z szacunkiem Maria Sokołowska 2013-09-19

Dom jest przytulny i czysty, pachnie tam domowym jedzeniem; opieka jest uważna, uczynna i pogodna. Nie ma problemu z odwiedzinami. Mama jest tam już prawie dwa lata i jej stan utrzymuje się na dobrym poziomie, co przypisuję dobrej opiece.

córka 2013-03-20

Jest taki dom,w którym jest ciepło ,przytulnie i spokojnie.Jest taki dom,w którym pachnie domowym obiadkiem.Jest taki dom,w którym starsi ludzie często schorowani są pogodni i uśmiechnięci,bo otoczeni są wspaniałą ,profesjonalną opieką.To nie jest dom opieki,to jest rodzinny dom.Odkąd mój tata chory na alzheimera tutaj trafił ,ja mogę wreszcie spać spokojnie,bo wiem że jest w dobrych rękach.Wcześniej był w innym domu opieki.Dziś mogę tylko żałować,że nie trafiliśmy do "Ostoji"wcześniej.

Beata Jankowska-Tzimas 2011-04-15

Jestem bardzo zadowolony z całościowej opieki. Moja babcia przebywa tam już 2 miesiąc. Jest w trakcie rehabilitacji i już teraz widać efekty. Obsługa co ważne jest bardzo profesjonalna i miła.

Krzysztof 2010-12-08

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.