Centrum Opieki i Rehabilitacji Dom Pod Sosnami

Kalwaryjska 97

34-113, Paszkówka

Opis placówki

Szanowni Państwo,

zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki - Centrum Opieki i Rehabilitacji "Dom pod Sosnami" położonego w Paszkówce pod Krakowem. Staraliśmy się stworzyć miejsce serdeczne i przyjazne, gdzie każdy Mieszkaniec otrzyma pomoc potrzebną w codziennym funkcjonowaniu ale zarazem będzie mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Rehabilitacja i terapia

Zapewniamy całodobową opiekę pielęgnacyjno – opiekuńczą oraz opiekę lekarza dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych lub w podeszłym wieku.
Dla każdego Mieszkańca przygotowujemy indywidualny program opieki a także terapii zajęciowej i aktywizacji. Zajęcia prowadzone przez terapeutów mają na celu jak najdłuższe utrzymanie sprawności naszych Mieszkańców. Plan obejmuje gimnastykę, rehabilitację usprawniającą, różne formy terapii zajęciowej - takie jak na przykład treningi pamięci, arteterapia, biblioterapia, sylwoterapia, uczestnictwo w popołudniach muzycznych i filmowych.

Pokoje

Do dyspozycji Mieszkańców oddajemy 15 komfortowych pokoi 1-2-3 - osobowych z łazienkami przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych z pełną infrastrukturą medialną – instalacja przyzywowa, monitoring, możliwość korzystania z Internetu, radia, telewizji.
Większość pokoi posiada balkony lub przeszklone powierzchnie dzienne. Budynek i jego otoczenie są pozbawione barier architektonicznych i w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz z ograniczoną funkcją ruchową.

W budynku znajdują się też pomieszczenia wspólne, takie jak sala rehabilitacyjna, kaplica, biblioteka, kuchnia. Niezwykle przytulnie wygląda usytuowana na parterze jadalnia z kominkiem. Obok znajduje się pokój rekreacyjny - połączony z ogrodem zimowym sprawia wrażenie otwartej przestrzeni wypełnionej światłem i zielenią. Te główne pomieszczenia wspólne znajdują się w zasięgu wzroku personelu, który może na bieżąco monitorować samopoczucie mieszkańców.

Wyżywienie

Zapewniamy całodzienne wyżywienie w formie 4 posiłków dziennie, uwzględniające indywidualne diety oraz całodobowy dostęp do przekąsek i napojów.

Las

Wyjątkowe położenie naszego Centrum Opieki i Rehabilitacji umożliwia osobom tam mieszkającym korzystanie z dobrodziejstw leśnego mikroklimatu. Stąd też można wyruszać na wycieczki do okolicznych miejscowości – Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz cieszyć się widokami Beskidów.
Dla wygody Mieszkańców w części ogrodzenia od strony bezpośredniego sąsiedztwa z lasem została umieszczona furtka umożliwiająca bezpośrednie wyjście do na zajęcia terapeutyczne do lasu.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 502 496 817 abyśmy mogli dopasować naszą ofertę do Państwa potrzeb.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

super byłem dzisiaj gościem Domu pod Sosnami atmosfera rodzinna już po paru godzinach pobytu...uśmiechnięty Mario ok 90 letni i Wloch i pozostali pensnonariusze także...las dopełnia piękna Tego domu pozdrawiam serdecznie antoni

antonizabierowski@op.pl 2019-06-06

Pięknie położony ośrodek w sąsiedztwie lasu.Bardzo dobrze wyposażony bez barier architektonicznych. Fachowy i bardzo zaangażowany personel medyczny.Troskliwa opieka i możliwość rehabilitacji. Miła rodzinna atmosfera ośrodka powoduje zapomnienie o chorobie i samotności. Moja mama znalazła tu przyjaciół niosących pomoc w trudnych dla niej chwilach. Dziękuję całemu personelowi ośrodka za pomoc i troskliwą opiekę .

Ryszard 2018-09-19

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.