Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Schudnij bez skalpela

Jeszcze do niedawna z nadwagą można było walczyć na dwa sposoby. Schudnąć można było przy pomocy katorżniczych ćwiczeń i drakońskiej diety, a do tego potrzebna była i silna wola i systematyczność. Innym sposobem był skalpel. Jednak do tego potrzebne były duże pieniądze i odwaga, bo nigdy nie ma się pewności czy zabieg skończy się dobrze i efekty będą zadowalające. Teraz pomiędzy tymi dwoma skrajnymi metodami pojawiła się trzecia metoda, coraz bardziej rozpowszechniona – nieinwazyjne zabiegi odchudzające. Nowe sposoby są stosunkowo niedrogie i jak zapewniają pomysłodawcy – absolutnie skuteczne.
Wymienimy tutaj kilka najciekawszych propozycji, z których można skorzystać przy walce z niechcianymi kilogramami.

Sculturslim i elektorlipozja.
Obydwa zabiegi polegają na poddawaniu wybranych partii ciała działaniu odpowiednio dobranych prądów.
I tak w przypadku sculurslim ciało zostaje owinięte mokrymi, elastycznymi bandażami oraz pasami, które przewodzą prąd o niskim natężeniu. To powoduje, że podczas zabiegu uwolnione zostają szkodliwe produkty przemiany materii, poprawia się krążenie krwi i limfy, zwiększa aktywność komórek krwi oraz regenerują się tkanki. To wszystko sprawia, że jeden zabieg nie tylko likwiduje rozstępy i cellulit oraz przyspiesza przemianę materii, ale również świetnie relaksuje, likwiduje uczucie zmęczenia i ból nóg.
Seria zabiegów pomaga zlikwidować nawet do 18 cm obwodu ciała i usunąć zbędne kilogramy. Koszt serii zabiegów (10) to ok. 1100-1600 zł w zależności od salonu.
Natomiast elektorolipozja to metoda punktowego usuwania tkanki tłuszczowej dająca efekty podobne jak w przypadku liposukcji. Podczas tego zabiegu odpowiednie sekwencje prądów działają osłabiająco na błonę komórek tłuszczowych zmniejszając ją. Dzięki elektrolipozji nie tylko zmniejszymy objętość tkanki tłuszczowej, ale również sprawimy, że nasza skóra będzie jędrniejsza.

Power Slim
Tuba Power Slim nazywana jest sauną dla leniwych, w której poddajemy nasze ciało działaniu promieniom elektromagnetycznym. To przyspiesza nasz metabolizm, rozbija cząstki tłuszczu oraz likwiduje cellulit. Zabieg nie wymaga od nas żadnego wysiłku. Dodatkowo możemy się odprężyć słuchając ulubionej muzyki lub oglądając telewizje tracą jednorazowo ok. 2000 kalorii.
Również i w tym wypadku jeden zabieg nie wystarczy. Trzeba wykonać minimum dziesięć zabiegów, by efekt był widoczny. Przy czym jak zapewniają producenci po szóstym już widać znaczne zmiany. Koszt tego zabiegu również waha się w granicach ok. 1500 zł. Często dochodzi on nawet do 2000 – 2500 zł jednak w tym przypadku oferowany jest w pakiecie z innymi zabiegami, które mają przyspieszyć redukcję wagi.

Vacu Well
Zabiegi Vacu Well spośród wszystkich wymienionych tutaj wymagają największego wysiłku. Są to ćwiczenia fizyczne (zwykle bieżnia lub stepper) wykonywane w specjalnej kapsule. Wytworzone w niej podciśnienie pomaga w poprawieniu krążenia limfy, która to jest odpowiedzialna za usuwanie nadmiaru płynów i zbędnych produktów przemiany materii. Efektem końcowym spaceru w podciśnieniu są nie tylko poprawa krążenia i przyspieszenie przemiany materii, ale również spadek wagi ciała, redukcja cellulitu oraz ogólna poprawa samopoczucia.
Seria dziesięciu zabiegów to koszt w granicach 240 – 450 zł w zależności od miasta.

Każdy z wymienionych zabiegów obiecuje efekty bez najmniejszego wysiłku i wyrzeczeń. Jednak tak do końca nie jest, bo gdyby faktycznie była to prawda nadwaga i cellulit nie byłyby zmorą niejednej kobiety. Poza regularnością stosowania poszczególnych zabiegów konieczne jest przestrzeganie zalecanej diety oraz dodatkowe ćwiczenia, które poprawią efekty zabiegów. Co więcej nie na wszystkich takie zabiegi działają – w przypadku niektórych efekty będą zdumiewające, a inni będą mieli jedynie chudszy portfel i wygładzoną skórę. Trzeba pamiętać, że szczupła sylwetka nie przychodzi bez wysiłku i nawet dodatkowe zabiegi wymagają odrobiny pracy.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.