Rekonstrukcja historyczna - Wrześniowa Apokalipsa 39

W dniu 12.09.2015 roku o godzinie 13.30 na terenie Domu Opieki „Marion” w Trębkach Starych w gminie Zakroczym odbyła się rekonstrukcja historyczna pt. „Wrześniowa Apokalipsa 39”. Rekonstrukcja przedstawiła obraz bitwy, która rozegrała się w 1939 roku tj. obronę Twierdzy Modlin na przedpolach w rejonie Zakroczymia i pobliskich miejscowościach.Udział w rekonstrukcji bitwy „Wrześniowej Apokalipsy 39” wzięli:
  • Maciek Kostrzewski,
  • Grupa Rekonstrukcyjna Kampinos,
  • Grupa Rekonstrukcyjno Filmowa GRF Bemowo.
Organizatorem imprezy był Grzegorz Samoraj – właściciel Domu Opieki „Marion”, który z własnej prywatnej inicjatywny postanowił przedstawić namiastkę historii Polski z 1939 roku (z rejonu, w którym obecnie znajduje się Dom Opieki „Marion”), a zarazem tak ważną bitwę jaką była obrona Twierdzy Modlin.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście m.in. mieszkańcy Domu Opieki „Marion” łącznie ze swoimi rodzinami, prezes fundacji i właściciel portalu www.domyopieki.pl, ksiądz Jerzy z parafii Zakroczym i przyjaciele właściciela Domu Opieki „Marion”.

Po zakończonej inscenizacji wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci przepysznej wojskowej „Grochówki”.

Należy podkreślić, iż Pan Grzegorz Samoraj złożył wielkie podziękowania Panu Rotmistrzowi Maciejowi Kostrzewskiemu oraz wszystkim, którzy wzięli udział w inscenizacji za pomoc w zorganizowaniu tegoż historycznego epizodu, a także przybyłym gościom. 

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.