Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Prywatne Domy Opieki dziś

Portal www.domyopieki.pl to największa baza placówek opiekuńczych, obejmująca obszar całej Polski. W jej zakres wchodzą: Domy Opieki, Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze i Sanatoria. Na jej podstawie można uzyskać informacji  m. in. z zakresu świadczonych usług, warunków przyjęcia pensjonariuszy czy odpłatności w danych placówkach.

Jako platforma Internetowa, www.domyopieki.pl daje duże możliwości publikacji oraz reklamy dla instytucji świadczących opiekę dla osób starszych, chorych czy niepełnosprawnych. W dużej mierze korzystają z niej osoby prywatne, czyli założyciele prywatnych placówek opiekuńczych. Dzięki sprawnemu funkcjonowaniu portalu www.domyopieki.pl, od przeszło dwunastu lat, duża część domów opieki upublicznia swoje dane oraz przedstawia swoją ofertę dla przyszłych podopiecznych. Należy zaznaczyć, że oferta jest bardzo bogata i z biegiem czasu jest coraz bardziej udoskonalana.

Prywatne domy opieki są dziś w stanie zapewnić swoim pensjonariuszom przede wszystkim stałą, całodobową opiekę. Obowiązkiem samego właściciela jest zadbać o jak najlepszy dobór personelu: opiekunów, zespołu pielęgniarskiego oraz medycznego, który będzie zajmował się Seniorami w sposób właściwy i dokładny. Jako prywatne działalności, domy oprócz wymagań urzędniczych, spełniają obecnie warunki związane z życiem codziennym swoich podopiecznych oraz są  w stanie sprostać nawet tym najbardziej indywidualnym wymaganiom Seniorów. Większość z nich jest przystosowana do przyjęcia osób w różnych stadiach chorób. Są to tzw. placówki "otwarte" zarówno dla osób ze schorzeniami fizycznymi jak i psychicznymi. Ażeby jednak stać się tak dobrze prosperującą i w pełni legalnie działającą placówką, muszą one spełniać wymagania Urzędu Wojewody oraz posiadać odpowiedni wpis do rejestru.

Dzisiejsze placówki opiekuńcze starają się całkowicie obalać przykre stereotypy o domach opieki, obrazujące je jako ogromne molochy, gdzie opieka pozostawia wiele do życzenia, a stan zdrowia podopiecznych zamiast się poprawiać, pogarsza się  w szybkim tempie. Każda, dobrze funkcjonująca placówka ma za zadanie cieszyć się jak najlepszą, wręcz nienaganną opinią. W tym celu, osoba decydująca się stworzyć nowy dom opieki ma nie bagatela zadanie, ażeby sprostać oczekiwaniom swoich mieszkańców. Obecnie prywatne placówki opiekuńcze cieszą się coraz większym zainteresowaniem Seniorów. Świadczyć o tym może fakt, iż często brakuje w nich wolnych miejsc. Główne powody podjęcia decyzji o domu opieki to przede wszystkim pogarszający się gwałtownie stan zdrowia oraz brak możliwości opieki przez najbliższych lub doskwierająca samotność. W tych przypadkach odpowiedni dom opieki to często jedyne, ale też bardzo trafne rozwiązanie.

Prywatne placówki opiekuńcze oferują dziś m. in.:  
 • opiekę lekarza rodzinnego,
 • dostęp do lekarzy specjalistów,
 • systematycznie zorganizowaną terapię zajęciową;
 • pomoc w utrzymaniu codziennej higieny i pielęgnację, przy tym również wizyty fryzjera i kosmetyczki na życzenie,
 • smaczną domowa kuchnię, a także wyżywienie zgodnie z zaleceniami dietetyków,
 • doskonałe warunki bytowe w przytulnych pokojach pozbawionych jakichkolwiek barier architektonicznych, często z dostępem do telewizji, telefonu i Internetu,
 • dostęp do systemów przyzywowo- alarmowych oraz urządzeń zapewniających bezpieczeństwo wewnątrz pokoi podopiecznych,
 • monitoring całego obiektu,
 • często określoną ilość środków higienicznych i podstawowych lekarstw wliczonych w koszt miesięcznego pobytu,
 • korzystanie z posług duszpasterskich i spełniania swoich potrzeb duchowych,
 • transport samochodowy lub dodatkowe zakupy na życzenie Pensjonariusza,
 • organizację świąt typu Boże Narodzenie, Wielkanoc itp.
 • wyjazdy integracyjne z pensjonariuszami innych placówek,
 • zapewnienie aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez spacery, pikniki, wieczorki zapoznawcze
 • organizację czasu wolnego realizowaną poprzez programy kulturalno-oświatowe (między innymi: koncerty muzyczne, spotkania z poezją, zajęcia manualne oraz uroczystości okolicznościowe takie jak urodziny, imieniny i inne).
Oferta prywatnych domów Seniora jest dość bogata, a liczba osób wyrażająca chęć z niej korzystać wzrasta. Wiek określany "starością" ma swoje przykre oblicza. Często jednak można we własnym zakresie, zastąpić go radosną wizją.  Potrzeba jedynie wiary i poczucia, że mimo wieku jest się nadal potrzebnym, a Jesień swojego Życia można spędzić w godnych i szczęśliwych warunkach.

J.S

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.