Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Prawdziwe piękno nie jest już kwestią wieku

Większość Austriaczek powyżej 50. roku życia czuje się młodo. Nie chcą być nazywane starszymi paniami. Takie są wyniki opublikowanej w czwartek ankiety, przeprowadzonej na przełomie roku 2006 i 2007. Burzą one część stereotypów dotyczących "dojrzałych kobiet".
Obecnie panie po pięćdziesiątce uważają za nieporozumienie opinie, że nie dbają o swój wygląd. Sądzi tak 63 procent pytanych. Tym bardziej nie zgadzają się z opinią, że nie czerpią przyjemności z seksu (66 procent). Większość z nich podkreśla, że przykłada dużą wagę do uprawiania ćwiczeń fizycznych i zdrowego odżywiania.

Uczestniczki ankiety zaznaczały, że ich zdaniem media poświęcają za mało uwagi kobietom w tej grupie wiekowej; zwłaszcza czasopisma kobiece omijają tematy dotyczące pań po pięćdziesiątce.
Niepokojące jest to, że klimakterium i menopauza są coraz częściej postrzegane jako choroby - powiedziała Daniela Kern z wiedeńskiego centrum zdrowia kobiet.

Jej zdaniem Austriacy przywiązują dużą wagę do własnego wyglądu. Jak poinformowała, operacjom plastycznym w Austrii poddaje się 40 tys. ludzi rocznie, z czego 90 procent stanowią kobiety.

Średnia długość życia kobiet wynosi w Austrii 81 lat, podczas gdy mężczyźni żyją o ok. pięć lat krócej. W najbliższych dziesięcioleciach liczba ludzi w wieku ponad 60 lat ma się podwoić.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.