Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

94-latka z Australii została magistrem

94-letnia Phyllis Turner z Australii, która pierwszą szkołę skończyła w wieku 12 lat, została magistrem - poinformowała komisja rekordów Guinnessa.

Będąca już prababcią pani Turner tytuł magistra nauk medycznych uzyskała w tym tygodniu na uniwersytecie w Adelaide, w Australii Południowej.

Rzeczniczka komisji Guinnessa w Londynie Amarilis Espinoza powiedziała, że istnieje taka kategoria rekordów, jak najstarsza osoba zdobywająca tytuł naukowy, jednak dotychczas nie było tam żadnego wpisu. Zauważyła też, że jeśli Turner wypełni aplikacje, będzie pierwsza. - Zachęcamy ją do tego - dodała.
 
Promotor pani Turner prof. Maciej Henneberg zaznaczył, że namawiał Turner, by kontynuowała studia i napisała doktorat, jednak świeżo upieczona pani magister odmówiła.

- Ludzie dożywają 101 lat, ale rzadko kiedy mają tak młody umysł - powiedział Henneberg. - Jej intelekt jest w stanie obronić doktorat, lecz mniej pewne jest jej zdrowie - dodał, przypominając, że praca nad doktoratem zajęłaby około trzech lat.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.