Ośrodek Opiekuńczy EDEN

Reymonta 31 / Błędowska 13A

32-332 , 32-329, Bukowno, Laski

tel. 32 646 03 64 / 32 646 04 00 / 660 049 508 / 666 862 780

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

30
1-4
3200
Dom polecany przez Centrum DoradztwaWolne miejsca

Opis placówki

Ośrodek Opiekuńczy EDEN prowadzi działalność opiekuńczą od 1995r dla 30 osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle, somatycznie chorych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w rehabilitacji ,po udarach, w leczeniu odleżyn. Przyjmujemy również osoby z chorobą  Alzheimera.

Pragniemy zastąpić naszym podopiecznym dom rodziny, stwarzając troskliwą i fachową opiekę, ciepłą atmosferę i bezpieczeństwo.

Ośrodek położony jest na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Rzeka, las, park, stadion, basen odkryty w odległości 50m, stacja PKP- 500 m, kościół -700m.

Zapewniamy naszym pensjonariuszom:

  • całodobową, kompleksową, profesjonalną opiekuńczo - pielęgniarską opiekę,
  • opiekę lekarska (wizyty lekarza i konsultacje, pomoc lekarzy specjalistów),
  • terapia zajęciowa, 
  • pobyty stałe,pobyty czasowe
  • pokoje 1-, 2-, 3-, 4-osobowe,
  • smaczne domowe posiłki z uwzględnieniem indywidualnych diet.
  • profilaktykę  przeciwodleżynową
  • podstawowa rehabilitacja
  • pracownik socjalny

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących   osoby z chorobą Alzheimera
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
25 lat doświadczenia
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 30 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
poręcze, barierki, zjazd,parter
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
są pokoje z łazienkami   są pokoje z WC   są pokoje z umywalkami   są łazienki wspólne  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu
peryferie miasta- do centrum 500m, 50m do lasu, rzeki, parku, bardzo spokojna ulica i okolica, blisko sklepy, kościół, poczta, stacja PKP

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz rodzinny, lekarze specjaliści z NFZ - wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 1, opiekunek: 5
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 1
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
gimnastyka ruchowa, masaże, leczenie światłem, fizykoterapia fizjoterapia, akupresura
Sprzęt rehabilitacyjny
lampa bioptron - duża, sprzęt do fizykoterapii
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
spacery z opiekunem, prace manualne, gry i zabawy ruchowe, muzykoterapia

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
od 3200 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja   fryzjer, środki pielęgnacyjne, pranie
Dodatkowe płatności
pieluchomajtki, lekarstwa, rehabilitacja dodatkowa
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Świetny ośrodek Eden Laski, zarówno pod względem wygody życia pensjonariuszy na terenie obiektu (sala ćwiczeń, sala terapii zajęciowej, piękna jadalnia, taras, pokoje, sanitariaty, plan pomieszczeń) jak i opieki nad chorymi. Wielkie podziękowania dla Pani Dyrektor, Pani Agnieszki, Pani Beatki i całego Personelu za pomoc i przywrocenie mojej mamy do naprawdę dobrej formy po udarze i z szeregiem chorób współistniejących. Bardzo polecam to miejsce i przede wszystkim ludzi, którzy je tworzą.

Mag 2020-05-25

Bardzo dziękuję Kierownictwu oraz wszystkim Pracownikom, Ośrodka Opiekuńczego Eden, za fachową i troskliwą opiekę nad moim tatą. Szczególne słowa podziękowania za duże zaangażowanie i włożone serce dla Personelu Pielęgniarskiego i Pomocniczego. Pragnę również podkreślić pełen profesjonalizm, oraz elastyczność w rozmowach z zarządzającymi placówką. Jeszcze raz dziękuję i życzę Placówce utrzymania wysokiego standardu w następnych latach działalności.

Mariusz Bolek 2015-08-26

Serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Ośrodka Opiekuńczego EDEN za profesjonalną opiekę, skuteczną pomoc w rehabilitacji, pełną dyspozycyjność i życzliwe podejście zarówno do pensjonariusza jak i do rodziny.

Beata i Maciej Wronowie 2013-08-31

W imieniu swoim i mojej mamy Kazimiery Gały, chciałam wyrazić opinie dotyczącą Ośrodka Opiekuńczego EDEN. Ośrodek jest położony w dogodnym dla nas miejscu. Opieka, którą zapewnia Ośrodek jest o wysokim standardzie. Leki i posiłki są podawane o różnych porach według potrzeb i życzeń mamy. Wszelką pomoc w poruszaniu się po domu i innych czynnościach związanych z niepełnosprawnością mamy zostaje udzielana w sposób profesjonalny. Cała rodzina jak również mama jest bardzo zadowolona z opieki w Ośrodku Opiekuńczym EDEN.

Helena Kluczewska 2010-08-14

Serdeczne podziękowanie dla Kierownictwa i personelu Ośrodka EDEN za troskliwą opiekę nad moją mamą Stanisławą Tomsią. Przekonałam się, że to co zapewnia Ośrodek w swojej ofercie, jest prawdziwe. Personel wykazuje dużo troski i ciepła dla swoich podopiecznych. Uważam, że stworzone warunki zapewniają im godną i pogodną Jesień Życia. Zdrowych, Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2008 z wyrazami wdzięczności życzy

Alina Wieczorek 2007-12-20

W związku z zakonczeniem okresu pobytu mojej mamy K. Kulinowskiej w pensjonacie "Eden" pragnę ta drogą złożyć gorące podziękowania pl Urszuli Skrzypiec- Majocha jak i całemu personelowi za wyjątkową opiekę nad moja mamą. Wysoki poziom wszelkiego rodzaju zabigów medycznych i rehabilitacyjnych jak również wspaniała domowa atmosfera panująca w czasie pobytu mojej mamy przysporzyły zauważalne korzyści w jej obecnym stanie zdrowia. Bardzo serdecznie dziękuję wraz z mężem za umozliwienie pobytu mojej mamy w Waszej placówce. Uważamy, że tego typu działalnośc winna znaleźć uznanie u władz zwierzchnich nie tylko w kwestii finansowej ale również poprzez rozpropagowanie w środkach masowego przekazu. Reasumując raz jeszcze dziękuję, życząc dalszej tak wspanialej działalności, wytrwania oraz wszelkiej pomyślności.

Paulina Bigos 2006-09-20

W dniu 6.10.1998r przerywa się pobyt p. Sawikowskiej janiny w Pensjonacie "Eden" w Ryczówku tylko z powodu uzyskania skierowania do państwowego domu pomocy społecznej w Olkuszu. Pobyt p. Janiny w Ryczówku, który trwał od 4.06. 1998 rodzina ocania bardzo pozytywnie- tak ze względu na odpowiedni wystrój i wyposazenie domu, warunki klimatyczne okolicy , prawidłowe odżywianie pensjonariuszy oraz bardzo troskliwą opiekę medyczno- pielęgniarsko- opiekuńczą. Za miła i sympatyczna atmosferę oraz prawdziwie rodzinne stosunki wyrazy podziękowania rodzina słada dla całego rersonelu na ręce p. kierowniczki p. Urszuli Skrzypiec- Majocha. W ocenie rodziny powinno powstawać coraz więcej takich małych rodzinnych domów opieki.

Strzelec Krystyna 1998-10-06

Poproszono mnie o napisanie opinii o Pensjonacie dla ludzi starszych i przewlekle chorych w Chechle. W mojej opinii dom prowadzony jest wzorcowo. Pielęgnacja chorych prowadzona jest fachowo i regularnie co daje widoczne efekty już po 2-4 tyg. pobytu pensjonariuszy. Znamienną cechą rzetelnej pielęgnacji jest zmniejszanie sie i ustępowanie odleżyn u pacjętów trafiających tutaj zarówno z domu jak i ze szpitala. Mogę śmiało powiedzieć, że pielęgnacja jest kilkakrotnie lepiej prowadzona niż w naszych szpitalach. Przebywający tutaj pensjonariusze mają możliwość uczestniczenia w terapii zajęciowej, spacerach po najbliższej okolicy, wyprawach do sklepu. Powoduje to poprawianie ich nastroju i większa radość zycia. Prowadzona jest również kinezyterapia i masaze.

Stanisław Steczko- lekarz medycyny 1996-05-05

Dziękuję opiekuną ośrodka usług pielęgnacyjnych w tym kieroniczce ośrodka Pani Urszuli za opiekę nad moim ojcem. Mimo tak krótkiego pobytu ojciec czuł się dobrze co pozwoliło mu godnie zejść. Jestem wdzięczny za opiekę i uważam że ten ośrodek ma swoją przyszłość oraz ze względów społecznych jest nieodzowny w naszym środowisku. Jeszcze raz serdecznie dziękuję

Stanisław Nowak 2006-09-20

Dziękuję opiekunom ośrodka usług pielęgnacyjnych za opiekę nad moją babcią. Zaobserwowałam znaczną poprawę stanu zdrowia, w przeciągu tak krótkiego okresu babcia została wyleczona z odlezyn. Dzięki sprawnie przeprowadzanym masażom zdolności ruchowe znacznie się poprawiły. Mimo tak krótkiego pobytu., poprawiła się u babci wiara w siebie, wiara w całkowite wyzdrowienie. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Uważam, że tan ośrodek ma swoją przyszlość.

Grażyna Marczyńska 2006-09-20

Na przełomie lipca i sierpnia br. przebywałam 3 tygodnie w pensjonacie "Eden". W tym czasie moja córka wyjechała na letni wypoczynek nad morze. Ze względu na mój stan zdrowia wyjazd z córką był niemożliwy, dlatego skorzystaliśmy z usług pensjonatu. Muszę stwierdzić, że pobyt w nim wspominam do tej pory z dużą przyjemnością. Opieka zdrowotna, a także warunki sanitarne były bardzo dobre. Panie, które tam pracują pomagały mi w każdej sytuacji. Były dla mnie bardzo miłe i uprzejme, szczególnie pani Urszula odnosiła się do mnie z dużą sympatią iserdecznością. Jedzenie było bardzo dobre. Pani Urszula zadbała również o odpowiednią dietę dla mnie, ponieważ choruję na cukrzycę. Codzinnie podawano mi lekarstwa i insulinę, które moja córka przekazała do pensjonatu. Jestem bardzo zadowolona z pobytu w pensjonacie i mam nadzieję, że jeśli zdrowie mi dopisz to w przyszłym roku w czasie wakacji będę mogła znowu spędzić tam trzy tygodnie. Myślę, że takie ośrodki jak pensjonat "Eden" powinny istnieć. Wielu znajomych mojej córki było zainteresowanych tą formą opieki nad starszymi osobami w czasie kiedy oni wyjeżdżają. Kilka osób zapisało nawet adresy. mam nadzeję, że ośrodek pani Urszuli bedzie się rozwijał i dalej tak dobrze opiekował starszymi ludźmi, czego wszystkim pracownikom pensjonatu życzę.

Elfryda Emilia Kania 2006-09-20

Po zapoznaniu się z warunkami panującymi w różnych domach opieki państwowej i prywatnej gdzie panują warunki wybitnie szpitalne, opieka zapewniona przez Pensjonat “Eden” w Chechle odpowiada warunkom domowym, w których następuje szybka adaptacja pensjonariuszy.Jesteśmy zadowoleni z umieszczenia ojca w domu z usługami pielęgnacyjnymi, w którym panuje tak miła i serdeczna atmosfera, gdzie można było umeblować pokój ojca jego meblami sprzętami.

P. Pacanowska 1996-08-10

W związku z kontynuowaniem umowy dotyczącej sprawowania opieki pielęgnacyjnej nad moją mamą Teodorą Klimas w pensjonacie “ Eden” prowadzonym przez F.U-H “Dadak” z Chechła, niniejszym przedstawiam swoja opinię oraz wnioski. Poczynając od pierwszych dni września 1998r stwierdzam, że wszelkie działania pielęgnacyjne, którymi objęto moją mamę są na wysokim poziomie. Uwzględniając jej stan zdrowia, wymagający opieki “24-godzinnej”, której nie było mi dane zapewnić w warunkach domowych, uważam, że powierzenie tych zobowiązań personelowi pensjonatu “Eden” było w tej sytuacji najbardziej optymalną decyzją. Jest rzeczą bezsporną, że bardzo szczegółowa opieka, dbałość o czystość, karmienie, spokój i atmosfera pobytu stwarzane przez pracownice pensjonatu, wykazują wyższość w porównaniu do warunków istniejących na szpitalnych oddziałach geriatrycznych, w których przebywała poprzednio moja mama. Zauważalny jest oczywiście wysokiej klasy nadzór medyczny, prowadzony przez lekarza sprawującego stały patronat nad pensjonariuszami. Moja najogólniejsza refleksja, to pytanie nie tylko retoryczne, dlaczego koszty tej opieki muszą obciążać wyłącznie członków rodziny a nie ulegają żadnemu dofinansowaniu, analogicznie, jak ma to miejsce w dotychczas tzw. Państwowych jednostkach opiekuńczych.W dalszym ciągu uwazam, że tej pracy powinno towarzyszyć wsparcie materialne i medyczne ze strony regionalnych kas chorych oraz wyspecjalizowanych w obsłudze geriatrycznej oddziałów szpitalnych i instytutów medycznych. Ze swej strony wyrażam wdzięczność i podziw, szczególnie wobec Pani Urszuli Srzypiec- Majocha, że podjęła się tak trudnej działalności, która zyskuje uznanie przede wszystkim, lecz i wyłącznie ze strony rodzin i osób bliskich pensjonariuszkom i pensjonariuszom. Jacek Klimasw imieniu własnym i siostry Małgorzaty Świątkowskiej

Jacek Klimas 1999-01-08

Cztery miesiące temu mój ojciec poważnie zachorował.Nie mogą zapewnić mu opieki w domu umieściłem go w ośrodku opiekuńczym mieszczącym się w miejscowości Ryczówek w Pensjonacie Eden.Po kilku miesiącach pobytu w pensjonacie stan zdrowia mego ojca uległ wyraźnej poprawie dzięki opiece i zabiegom rehabilitacyjnym.Na podstawie własnej obserwacji i relacji mego ojca mogę stwierdzić iż warunki bytowe, opieka i wyżywienie są bardzo dobre.Koszty pobytu mego ojca przewyższają wysoką emeryturę i jestem zmuszony dopłacac do jego pobytu. W myśl założeń reformy ochrony zdrowia aby pieniądze szły za pacjentem pobyt w prywatnych ośrodkach opiekuńczych powinien być dofinansowany za środków Ubezpieczeń Społecznych.

Eugeniusz Janik 1999-03-26

Jestem pełen podziwu dla warunków jakie stworzono dla podopiecznych w Domu Opieki w Chuchle.Moja babcia przybyła tutaj jako osoba praktycznie niepełnosprawna. Nie była w stanie samodzielnie chodzić, nie mówiąc o dbaniu o siebie- jedzenie, toaleta. Po trzytygodniowym pobycie w tutejszym osrodku nastąpiła kolosalna poprawa w stanie zdrowia. Babcia mogła samodzielnie chodzić, potrafi samodzielnie skorzystać z łazienki!Widać wielką poprawę w samopoczuciu i psychice, humor dopisuje. Warunki bytowe są bardzo dobre, dbałość personelu i opieka nie pozostawiają żadnych zastrzeżeń. Widać wielką dbałość o higienę i porządek w ośrodku. Można stwierdzić, że tego typu ośrodki- domy opieki; w których jest niewielka ilość podopiecznych, prowadzone w sposób “rodzinny”- są najlepszym rozwiązaniem w zakresie opieki nad ludźmi starszymi, wymagającymi stałej troskliwej opieki.

Mirosław Kaim 1998-09-17

Z usług pensjonatu “Eden” prowadzonego przez Panią Urszulę Skrzypiec korzysta moja 92-letnia matka od połowy sierpnia 1997r. Matka jest zniedołężniała fizycznie i cierpi na demencję starczą. Wymaga pełnej, całodobowej opieki. Pensjonat “Eden” zapewnia jej fachowa, cąlodobową opiekę. Jest w nim czysto, estetycznie i bezpiecznie. Pensjonariusze poddawani sa regularnym badaniom lekarskim. W pensjonacie panuje ciepła, serdeczna i “domowa” atmosfera. Dużą zaletą jest przyjmowanie pacjentów bez skierowania (np. Z Ośrodka Opieki Społecznej) Matka moja jest otoczona fachowa opieką, jest dobrze odżywiana, ma apetyt, otrzymuje- w miarę potrzeby- stosowne leki, pieluchy jednorazowe oraz jest utrzymywana w czystości. Wadą jest- w przypadku mojej matki- wysoka odpłatność motywowana wysokimi kosztami utrzymania jej czystości osobistej i wynagrodzenia personelu. Istnienie i działalność takich pensjonatów jak “Eden” uważam za bardzo potrzebne i pożądane. Winny one być objęte dotacją, by opłaty za korzystanie z ich usług były niższe.

Janusz Guziakiewicz 1998-09-30

Chciałabym złożyć gorące podziękowania i wyrazy wdzięczności za pomoc i troskę włożoną w opiekę nad moim tatą antonim dziedzic. Tata trafił do pensjonatu “Eden” po bardzo poważnej operacji usunięcia krwiaka z mózgu. Jego stan zdrowia był bardzo ciężki. Dalsze leczenie szpitalne nie zdawało egzaminu, dopiero tutaj po bardzo krótkim czasie pobytu odzyskał siły i wrócił do normalnego życia.Jest szczęśliwy, że znajduje się wśród tak wspaniałych ludzi którzy zapewnili mu tak komfortowe warunki i fachową opiekę.Ciepło i domowa atmosfera panująca tutaj to zasługa profesjonalnego i kompetentnego kierownictwa oraz znakomitego personelu, który z ogromnym zaangażowaniem i wielkim poświęceniem troszczy się o przebywających tutaj pensjonariuszy. Dzięki temu wszyscy czują się bezpiecznie. Stała opieka lekarska pozwala na bieżącą kontrolę stanu zdrowia chorych co w przypału mojego taty jest bardzo ważne. Podsumowując, wszystko tutaj robi się bardzo solidnie i z dużym oddaniem dla potrzebujących. Chciałoby się aby w innych tego typu placówkach pensjonariusze czuli by sie tak dobrze jak tutaj wszystko to przekonuje mnie jednak, że w niektórych przypadkach szczery uśmiech i serdeczność jest skuteczniejsza w zwalczaniu choroby niż leczenie medyczne.Jeszcze raz dziękuję za wszystko w swoim i w taty imieniu.

Sławomir Dziedzic 1998-11-15

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.