Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Neuro-Care Clinic


41-100 Siemianowice Śląskie, Szpitalna 6

531 772 212

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

30
1,2,3
   Wolne miejsca
Do schowka
Neuro-Care Clinic

Opis placówki


Neuro Care Clinic jest nowoczesną kliniką, specjalizującą się w kompleksowym leczeniu różnego rodzaju chorób o podłożu neurologicznym. Naszą misją jest Przywracanie Radości Życia, którą realizujemy zarówno obszarze samego Pacjenta, poprzez poprawę jakości życia jak i opiekującej się nim Rodziny.
W ramach innowacyjnego programu Neuro Care Plus prowadzimy specjalistyczną opiekę w warunkach szpitalnych polegającą na kompleksowych działaniach oraz holistycznym podejściu do problemów Pacjenta. Nasz zespól specjalistów z wielu dziedzin medycyny oferuje specjalistyczną opiekę medyczną, dedykowaną Pacjentom ze stwardnieniem rozsianym (SM), chorobą Parkinsona, chorobą Alzheimera, po przebytych udarach oraz z wszelkimi chorobami związanymi z ograniczeniami funkcji ruchowych i zaburzeniami pamięci.

Celem Neuro Care Clinic jest poprawa funkcjonalności ruchowej Pacjenta wraz kondycją psychiczną i wynikająca z nich aktywizacja społeczna. Poprzez swoje działania chcemy pomagać rodzinom oraz opiekunom naszych Pacjentów minimalizując obowiązek opieki i troski nad bliską osobą. Neuro Care Clinic rozpoczyna swoją opiekę nad Pacjentem od badań prowadzących do ustalenia diagnozy, umożliwiającej wprowadzenie indywidualnego toku leczenia farmakologicznego oraz jego precyzyjne monitorowanie. Naszym Pacjentom ustalamy indywidualny tok zajęć fizjoterapeutycznych, psychologicznych, psychiatrycznych, dietetycznych, logopedycznych oraz różne formy terapii funkcjonalnej i zajęciowej.

Neuro Care Clinic osiąga wyznaczone cele realizują swój autorski program leczniczo-rehabilitacyjny w oparciu o cztery główne filary:

Optymalizacja leczenia farmakologicznego – szczególnie istotna dla Pacjentów z powikłaniami leczenia np. fluktuacjami ruchowymi i dyskinezami

Indywidualnie dopasowana rehabilitacja – ukierunkowana na potrzeby chorego, np. poprawę chodu i równowagi, zmniejszenie zespołu bólowego, a także ogólne usprawnienie

Autorski program leczenia dietą - niezwykle skuteczny w leczeniu zwłaszcza zaawansowanej choroby, ponieważ pozwala na poprawę działania leków, z bieżącą możliwością korygowania ich dawki, pomocny w leczeniu zaparć, przywracaniu prawidłowej wagi ciała i uzupełnianiu stwierdzonych niedoborów). Pacjent po zakończeniu leczenia w naszej klinice otrzymuje szczegółowe wskazania dietetyczne dla kontynuacji leczenia w warunkach domowych.

Opieka psychologa i psychiatry – w celu poprawy samopoczucia Pacjenta, prowadzenia terapii funkcji poznawczych oraz leczenia depresji.

Realizacja procedur leczniczych oraz rehabilitacyjnych odbywa się w nowoczesnej prywatnej placówce szpitalnej zapewniającej w jednym miejscu:

  • bezpieczeństwo dzięki opiece pielęgniarskiej i pielęgnacyjnej, w trybie 24h oraz Oddziałowi Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM) w jednym budynku
  • dostęp do szerokiej oferty diagnostyki obrazowej
  • nowoczesna rehabilitacja pod nadzorem zespołu: rehabilitant, pielęgniarka, lekarz specjalista
  • pomoc w organizacji transportu medycznego dla Pacjentów z odległych rejonów kraju.

Do realizacji procedur leczniczych dla naszych Pacjentów dedykujemy zespół specjalistów z zakresu neurologii, psychologii oraz terapii zaburzeń mowy. Cały zintegrowany system opieki, ma na celu prowadzenie diagnostyki i leczenia osób starszych z chorobami Parkinsona, Alzheimera, stwardnieniem rozsianym (SM). Neuro- Care oferuje również fachową pomoc w przypadkach ataków bólu i zawrotów głowy, a także schorzeń kręgosłupa. Badamy również stany zaburzeń snu, padaczki, stany po udarach mózgu lub przebytych urazach głowy. W naszej klinice prowadzone są konsultacje w przebiegu wielu chorób neurologicznych o charakterze przewlekłym, które występują obecnie coraz częściej, jak np. zespół niespokojnych nóg.

Leczenie w naszej klinice jest prowadzone w oparciu o najnowocześniejsze standardy medyczne oraz procedury. Wieloletnie doświadczenie oraz kompetencje zespołu lekarzy i pielęgniarek, pozwalają na stosowanie leczenia innowacyjnymi lekami od uznanych europejskich oraz amerykańskich firm farmaceutycznych, popartych certyfikowanymi badaniami klinicznymi. Szeroko pojęta diagnostyka oraz panel badań neurologicznych, który jest niezbędny do właściwego podjęcia leczenia, dają szansę na możliwie największą poprawę stanu zdrowia Pacjenta, a w fazie zaawansowanej choroby możliwość złagodzenia jej objawów.

Koszt dzienny pakietu pobytowego Pacjenta w naszej klinice zaczyna się od 290 zł i obejmuje: leczenie farmakologiczne w trybie 24h, opiekę pielęgniarską i pielęgnacyjną w trybie 24h, rehabilitację, dedykowaną dietę wspierającą efekty lecznicze.
Ostateczny koszt leczenia Pacjenta jest uzależniony od jego stanu i rekomendowanego czasu pobytu (średni czas pobytu waha się od 14 do 21 dni) Udokumentowane sukcesy lecznicze Neuro-Care Clinic, wpływają na znaczące obniżenie długoterminowych kosztów społecznych jak opieka rodziny oraz opieka zewnętrza, w skutek poprawy funkcjonalności codziennej, kondycji i samodzielności naszych Pacjentów.

 W celu uzyskania szerszych informacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 531 772 212.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.