Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Domy Opieki MAGNOLIA


05-510 Konstancin-Jeziorna, Głowackiego 7

600 332 096

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

17
1-4
3400
      Wolne miejsca
Do schowka
Do porównania
Domy Opieki MAGNOLIA

Opis placówki


OSTATNIE WOLNE MIEJSCE DLA PANI !


* Dzwoniąc do Nas uzyskacie Państwo szczegółowe informacje na temat naszych domów opieki, dostępności, rezerwacji oraz ofercie.
Zapraszamy również na spotkania idywidualne, których termin ustalamy telefonicznie.
Jeżeli szukacie Państwo domu kameralnego, przytulnego z dobrą energią i przede wszystkim rodzinnego to Magnolia jest właśnie takim miejscem!

                              

 Dom Opieki Magnolia to placówka opiekuńczo-pielęgnacyjna, przeznaczona dla osób z demencją oraz chorobą Alzheimera, które potrzebują wsparcia i pomocy w podstawowych czynnościach dnia codzinnego o których w chorobie same zapomninają.

To nasz II dom stworzony na potrzeby osób starszych oraz ich rodzin, które poszukują wspracia i opieki dla swoich najbliższych. Posiadamy zezwolenie Wojewody na prowadzenie tego typu placówki.

Naszą misją jest tworzenie miejsc wyjątkowych, przyjaznych osobom starszym i ich rodzinom. Nasz dom to przede wszystkim rodzinna atmosfera i ciepło którym darzymy pensjonariuszy. Uczestniczymy w ich życiu codziennym, organizując czas wolny oraz pomagając i troszcząc się o Ich zdrowie i samopoczucie.

Dom Opieki Magnolia znajduje się w podwarszawskim Konstancinie Jeziorna, w sąsiedztwie Lasu Kabackiego i Ursynowa. Dom otoczony jest dużym ogrodem w którym jest mnóstwo zieleni, co zapewnia ciszę, spokój i doskonale nadaje się do wypoczynku i obcowania z naturą.

„Magnolia” to komfortowy dom pozbawiony barier architektonicznych. W budynku zainstalowana jest winda, a pomieszczenia dostosowane są do osób niepełnosprawnych. Przestronne korytarze ułatwiają poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Do dyspozycji pensjonariuszy należy otwarta o każdej porze roku oranżeria, z której widok roztacza się na ogród. W budynku znajduje się 7 przytulnych pokoi: 2 oraz 3-osobowych z łazienkami, pokój dzienny z kominkiem i jadalnią. W Naszym domu opieki świadczymy usługi pielęgnacyjno - opiekuńcze nad pensjonariuszami. Opiekę lekarską sprawuje lekarz raz w tygodniu.


Zapewniamy:
  • Pobyt stały Pensjonariuszy,
  • 5 posiłków dziennie z uwzględnieniem indywidualnych diet,
  • Opiekę duszpasterską,
  • Opiekę lekarską,
  • Opiekę lekarza psychiatry,
  • Rehabilitację psycho-ruchową (połączoną z ćwiczeniami poznawczymi) lub indywidualną za dodatkową opłatą
  • Spacery pod okiem opiekuna,
  • Możliwość posiadania własnych mebli.


Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Karta informacyjna


Typ placówki

Placówka dla
kobiet mężczyzn dzieci
Pobyt:
krotkoterminowy długoterminowy dzienny
Placówka dla:
osób starszych somatycznie chorych niepełnosprawnych intelektualnie
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących demencja
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ ZOL DPS wpis do rej. wojewody pensjonat
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 17 osób
Ilość kondygnacji
parter 2 kondygnacje 3 kondygnacje 4 kondygnacje lub więcej
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier) częściowo
Winda:
tak nie
Pokoje:
1- 2- 3- 4- 5- 6-
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza Telewizor Radio Telefon Własne meble
Wyżywienie:
śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek kolacja
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
Warunki sanitarne::
są pokoje z łazienkami są pokoje z WC są pokoje z umywalkami są łazienki wspólne
Warunki bytowe:
jadalnia osobny pokój dzienny biblioteka gabinet zabiegowy
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Teren wokół domu
taras ogród park las woda
Lokalizacja domu
centrum peryferia wieś
Usytuowanie domu
wolnostojący
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz - wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: , opiekunek:
w nocy - pielęgniarek: , opiekunek:
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
Zajęcia psycho-ruchowe
Sprzęt rehabilitacyjny
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność 70% świadczeń
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
3000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki pampersy lekarz rehabilitacja grupowa
Dodatkowe płatności
tylko lekarstwa
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rekomendacje, opinie, podziękowania (6)


2023-03-03
Wraz z całą rodziną jestem szczerze zachwycony profesjonalną opieką, jaką otoczono mojego zniedołężniałego ojca w ostatnich latach jego życia. Ojciec nabrał sił i wigoru, pomimo że wcześniej nic tego nie zapowiadało. Mogliśmy z pełnym zaufaniem powierzyć go opiece personelu Domu Magnolia. Jeśli miałbym doradzać komukolwiek postawionemu w tak trudnej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się w związku z moim ojcem, z pełnym przekonaniem poleciałbym ten Dom. Czysty, ciepły, miły i w przystępnej cenie, na skraju lasu. Tam mieszkają nasi Seniorzy otoczeni troskliwością, w godnych i nienagannych warunkach, pod kontrolą lekarską i rehabilitacyjną. Brawo!

Przemysław Wiszniewski
2021-11-09
W Domu Opieki Magnolia przez kilka miesięcy przebywała moja teściowa. Staruszka 90-letnia. Jesteśmy z żoną pełni uznania dla opieki i troskliwości ze strony personelu oraz jesteśmy zadowoleni z warunków bytowych, jakie Dom zapewnia swoim pensjonariuszom. Wyrazy podziękowania dla personelu i dla kierownictwa.

Andrzej Sroczyński
2018-05-16
Moja Teściowa, cierpiąca na demencję i nieoperacyjny nowotwór, jest pensjonariuszką Domu Opieki Magnolia w Konstancinie już od ponad roku. Przed dokonaniem wyboru odpowiedniego miejsca, zwiedziliśmy ich kilka - żadne nawet nie mogło równać się z Magnolią pod względem standardu zarówno wyposażenia (jest tu chociażby winda, dzięki której podopieczni mogą bez trudu przemieścić się na górne piętro), ale i opieki. Już na wstępie przywitali nas przemili właściciele Domu i opiekunowie, którzy są dostępni 24/7 - wśród nich także pielęgniarze. Niskie ukłony należą się ludziom, którzy prowadzą to miejsce. Możemy odwiedzać naszą Mamę o każdej porze, bez ograniczeń, co od razu wzbudziło nasze zaufanie. Mama jest zawsze zadbana, ma podawane wszystkie lekarstwa, jest bardzo dobrze odżywiona, a co tydzień odbywają się wizyty kontrolne lekarza rodzinnego, który czuwa także nad jej zdrowiem. Całodobowo możemy zawsze zapytać o stan Teściowej telefonicznie, co tez jest dla nas bardzo ważne i dzięki czemu czujemy się pewnie. Ciepłą porą można spędzić czas z bliska osoba na świeżym powietrzu w pięknym ogrodzie. Nie ma slow, by opisac, jak wdzięczni jesteśmy temu Miejscu. Mama traktuje go jak swój własny dom - przebywając np. na rutynowych zabiegach w szpitalu, mówi, ze chce już wracać "do domu". To dla nas największy dowód na to, ze opieka jest bez zarzutu. Napiszę nawet więcej - założyciele Magnolii traktują pensjonariuszy z takim rodzajem empatii i bliskości, który wzrusza. Jesteśmy częścią tego miejsca, bo dzięki niemu nasza Mama ma najlepsze warunki bytowe na zdrowotnie trudnym dla niej etapie życia. Dziękujemy, choć to pewnie i tak za mało. Polecamy to miejsce z czystym sumieniem.

Marta
2017-02-02
I po raz kolejny właścicielce udało się stworzyć cudowne miejsce, pełne profesjonalizmu, uśmiechu, godnej opieki i rodzinnej atmosfery. Moja mama jest bardzo zadowolona z pobytu w Domu Opieki Magnolia, czuje się w nim jak we własnym domu. Jest to dom bardzo czyściutki i zadbany w którym od wejścia pachnie domowym obiadem. A podejście i zaangażowanie właścicielki sprawia, że jest się spokojnym o swoich najbliższych . Polecam!

Beata
2016-10-21
Witam ciepło w jesienny chłodny poranek.Minął miesiąc od dnia ,w którym zostałam pensjonariuszką Domu Spokojnej Starości MAGNOLIA w Konstancinie.. Przekazuję spostrzeżenia,które tkwią we mnie i płyną z głębi mojego serca. Starość to trudny czas, odeszła uroda, siła i sprawność, wymagamy opieki bezinteresownej i serdecznej.,Tutaj jest zorganizowane życie,wszyscy jesteśmy sobie potrzebni, nikt nikomu nie przeszkadza, stanowimy jedna kochającą się rodzinę. Czekamy na Ciebie, w rodzinnej atmosferze dusza się raduje i ciało mniej boli..

Bogumiła
2016-10-10
Dom opieki jest bardzo czysty, zadbany, moja mama jest w prost zachwycona, panuje w nim ład i spokój oraz miła obsługa. Polecam ten dom, gdyż sama jestem tym domem zauroczona!

Barbara

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.