Dom Seniora POD JAWORZYNKĄ

Lubomierz 298

34-736, Lubomierz

Opis placówki

Dom Seniora "Pod Jaworzynką" zaprasza osoby starsze, które chcą jesień swojego życia spędzić w komfortowych warunkach - w domu zorganizowanym z myślą o ich wygodzie i bezpieczeństwie, w otoczeniu nieskażonej przyrody Gorczańskiego Parku Narodowego.

Dom seniora "Pod Jaworzynka" jest prywatnym domem opieki przeznaczonym dla osób starszych. Naszym celem jest zapewnienie fizycznego, umysłowego i duchowego komfortu wszystkim naszym pensjonariuszom. Chcemy aby nasi mieszkańcy czuli się jak najlepiej, a pobyt w naszym domu był pełen radości i zadowolenia.

Zapraszamy także osoby starsze i w średnim wieku, które chcą spędzić u nas kilka dni, tygodni czy miesięcy na warunkach pensjonatu.

Zapraszamy także osoby starsze chcące spędzić u nas kilka dni, tygodni czy miesięcy.

"Pod Jaworzynką" mile będą widziane rodziny i przyjaciele naszych mieszkańców. Posiadamy komfortowe apartamenty dla rodzin jak również możliwość zakwaterowania w pensjonatach położonych w pobliżu.

Dom jak i najbliższe otoczenie jest pozbawione barier architektonicznych. Budynek otacza rozległy ogród i las. Z okien rozpościera się piękny widok na szczyt Jaworzynki, Kudłonia i Jasienia.

Projektując budynek wykorzystano rozwiązania stosowane przy budowie tego typu obiektów w Europie. Szerokie korytarze, funkcjonalne pokoje, pomieszczenia do rehabilitacji i fizykoterapii, gabinet lekarski, zabiegowy, salon, jadalnia, nowoczesna kuchnia, także osobna mała kuchnia do dyspozycji mieszkańców.

Pensjonat wyposażony jest w wysokiej jakości meble, w tym łóżka przystosowane dla osób całkowicie niezdolnych do samodzielnego poruszania się. Wszystkie łazienki są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Zapewniamy zamieszkanie w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV, telefonem i systemem przywoławczym.

Istnieje możliwość wyposażenia pokoju w meble pensjonariusza jak i dostosowanie jego kolorystyki do własnych upodobań. Kuchnia serwuje posiłki zgodnie z życzeniami mieszkańców - oparta jest na naturalnych produktach z okolicznych terenów. Nad jakością posiłków czuwa dietetyczka.

O naszych mieszkańców, ich zdrowie, miłą atmosferę dba wysoko wykwalifikowany personel. Chcemy wspólnie celebrować imieniny, urodziny naszych pensjonariuszy, święta i inne uroczystości. Zapewniamy możliwość przyjemnego spędzania wolnego czasu przez uczestnictwo w różnych zajęciach terapeutycznych, wycieczkach, spacerach, spotkaniach.

Ceny ustalamy indywidualnie.

Naszym pensjonariuszom zapewniamy:

 • całodobową opiekę pielęgniarską,
 • opiekę lekarza medycyny rodzinnej,
 • opiekę lekarzy specjalistów z krakowskich szpitali,
 • sprzęt rehabilitacyjny,
 • pełne wyżywienie w postaci 5 posiłków dziennie,
 • diety,
 • zdrową, ekologiczną żywność pochodzącą,
 • okolicznych terenów,
 • terapię zajęciową,
 • fizykoterapię i klimatoterapię,
 • posługę duszpasterską,
 • opiekę psychologa,
 • miłą i serdeczna atmosferę,
 • komfortowe, umeblowane pokoje,
 • możliwość wyposażenia pokoju we własne meble,
 • dwa apartamenty dla gości,
 • możliwość pobytu na warunkach pensjonatu.

Dom znajduje się w wypoczynkowej miejscowości Lubomierz zlokalizowanej na obrzeżu Gorczańskiego Parku Narodowego, w cichej otoczonej lasem dolince, około 300 m od drogi nr 968 prowadzącej z Lubnia (na "Zakopiance") do Zabrzeża, a dalej do Krościenka (godzina jazdy z Krakowa).

Okolica uznawana jest prze ekologów za najczystszy zakątek województwa małopolskiego. Położenie na wysokości ok. 720m npm sprawia, że mamy tu do czynienia z typowo górskim, uzdrowiskowym klimatem.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Bardzo polecam ten dom; moj ojciec przebywal tam kilka lat. Solidna, rzetelna opieka, traktowanie pacjentow cieplo, poswiecanie im indywidualnie tyle czasu, ile tego wymaga sytuacja. Dobry kontakt - panie zawsze daja znac telefonicznie, jesli tylko dzieje sie cos niepokojacego. Sympatyczny, kompetentny personel, na ktorego pomoc zawsze mozna liczyc. Mila, domowa atmosfera, tak wazna przeciez dla starszych ludzi w jesieni ich zycia.

Lucyna Musial 2013-04-18

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.