Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Seniora FAMILIA


78-400 Szczecinek, Sitno 1B

694 915 052, 94 71 37 440, 94 71 37 441, 94 71 37 442

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

75
1,2
   Wolne miejsca
Do schowka
Dom Seniora FAMILIA

Opis placówki


Prywatny Dom Seniora FAMILIA został wybudowany z inicjatywy firmy RAJPOL, która swoją działalność rozpoczęła w 2014 roku. Znajduje się on w malowniczym mieście Szczecinek w województwie zachodniopomorskim. Położenie domu pomiędzy dwoma jeziorami Trzesiecko i Wielimie, pod względem walorów lokalizacyjnych, są jego największym atutem. 

Budynek powstał w spokojnej lokalizacji, nieopodal lasu na działce o powierzchni 5.000 m2. Placówka przeznaczona jest dla 75 pensjonariuszy, a jej struktura jest w pełni przystosowana do potrzeb osób starszych. Dom posiada 3 kondygnacje oraz podpiwniczenie. Jest pozbawiony wszelkich barier architektonicznych, posiada windę oraz dwie klatki schodowe.  W obrębie działki znajduje się cieszący oko duży ogród  z fontanną i stawem.

Struktura budynku odpowiada wszelkim standardom, wymaganym przy tego typu działalności. Oprócz pokoi dwuosobowych dla mieszkańców, dom posiada pomieszczenia socjalne, łazienki wyposażone w poręcze, uchwyty dla osób niepełnosprawnych, stołówkę oraz biuro. Ponadto bezpośrednio w domu mieści się pralnia, recepcja, gabinet lekarski oraz gabinet masażu. W planach przewidziane jest też stworzenie osobnej sali przeznaczonej do zajęć komputerowych dla pensjonariuszy. We wszystkich pokojach znajdować się będą tv, telefon oraz dostęp do sieci Internetowej. Zainstalowana jest też sygnalizacja przywoławcza, połączona z dyżurką pielęgniarek.

Z myślą o dobrej kondycji podopiecznych w trzech salach ma rozwijać się rehabilitacja:  hydroterapia, kinezyterapia, laseroterapia, magnetoterapia, elektroterapia.  Na każdej z kondygnacji znajduje się przestronny pokój dzienny, przeznaczony do aktywnego spędzania czasu. Do swobodnego korzystania mieszkańcy mają tv, kącik gier, księgozbiór.  Ogólnodostępny jest również aneks kuchenny, gdzie mieszkańcy mogą sami przygotowywać sobie drobne posiłki. Zasadą główną bowiem w zakresie żywienia będzie przygotowywanie w kuchni 5 posiłków dziennie. Posiłki będą przygotowywane pod nadzorem dietetyka, przewidując ich zróżnicowanie, w zależności od diet pensjonariuszy. Co też bardzo ważne- personel domu jest niemiecko- języczny.

Dom opieki FAMILIA posiada zezwolenie Wojewody na prowadzenie działalności, oferując przy tym opiekę zachowaną na jak najwyższym szczeblu, ponieważ komfort i dobro pensjonariuszy jest tu sprawą najwyższej wartości.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (1)


2021-02-03
Serdecznie polecam ośrodek. Dom Seniora Familia przewyższył moje oczekiwania. Bez porównania z poprzednim domem opieki, w którym tata przebywał. Tutaj emanuuje z niego szczęście. Przy każdej rozmowie podkreśla, że jest zadowolony, szczególnie z rehabilitacji i terapii zajęciowej, podczas której gra z innymi pensjonariuszami w ulubione warcaby. Zawsze czysty, ubrany, najedzony ale co najważniejsze - uśmiechnięty! Dom Seniora Familia - jesteście super!!! Dziękuję Wam z całego serca za to, co robicie.

Basia

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.