Brwilno 68
09-400, Płock
24 262 40 03
Napisz wiadomość
Dodaj opinię
osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie.
120
Obiekt wolnostojący, piętrowy, z użytkowym poddaszem wkomponowany w teren Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.
kaplicy, gabinetów rehabilitacyjnych, pracowni terapii zajęciowych, pomieszczeń dziennego pobytu, zbioru bibliotecznego, aneksów wypoczynkowych.
Zajęcia terapeutyczne, koło teatralne, pracownia rzeźby, wycieczki krajoznawcze na terenie kraju i Europy (Wielka Brytania, Litwa, Włochy, Węgry), wyjścia na koncerty Płockiej Orkiestry Symfonicznej, wycieczki do zoo, uczestnictwo w imprezach integracyjnych, coroczna impreza integracyjna - "Imieniny Domu", bale karnawałowe, maskowe oraz coroczne obchody świąt kościelnych zgodnie z kalendarzem świąt. Udział w licznych konkursach artystycznych na terenie całego kraju, w których mieszkańcy odnoszą sukcesy, m.in. na Biennale Sztuki naiwnej w Bydgoszczy i Ogólnopolskich Konkursach "Oto Ja". Prace ich prezentowane są w wielu galeriach sztuki profesjonalnej w całej Polsce m.in. Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie, Galerii "d'art.Naif" w Krakowie, Szczecinie i Łodzi.
W 2008 r. Uchwałą Rady Powiatu w Płocku nadano domowi imię Błogosławionego Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego dlatego te "Imieniny Domu" miały charakter szczególny, gdyż Dom gościł najważniejsze władze powiatu i kościelne m.in. biskupa, który odprawił Mszę Świętą, poświęcił i odsłonił tablicę upamiętniającą tę chwilę.
Wojewoda Mazowiecki dnia 18.08.2008 r. wydał decyzją Nr 09/2008 zezwalającą na prowadzenie domu pomocy społecznej w Brwilnie. Zezwolenie zostało wydane na czas nieokreślony. Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie został wpisany do Rejestru DPS-ów województwa mazowieckiego pod pozycją nr 78.
Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie do 2000 r. mieścił się w zabytkowej budowli zwanej "Antoniówką", wzniesionej na szczycie wysokiej skarpy wiślanej we wsi Brwilno. Jest to piętrowy budynek w stylu zakopiańskim, zbudowany w latach 1926-192 r. Fundatorem budowli był płocki biskup Antoni Julian Nowowiejski, od którego pochodzi pierwotna nazwa "Antoniówka". Była to rezydencja letniskowa dla kleryków Seminarium Duchownego w Płocku. W roku 1962 przyjęto pierwszych mieszkańców do powstałego w tym budynku Zakładu dla upośledzonych mężczyzn. W 1997 roku rozpoczęto budowę nowego pawilonu mieszkalnego.
W 2001 roku mieszkańcy przeprowadzili się do nowego, spełniającego wszystkie standardy pawilonu mieszkalnego. Nowy budynek został wybudowany obok zabytkowego, drewnianego obiektu.
PREZENTACJE DOMÓW
dolnośląskie