Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Opieki U WRONÓW


33-133 Zabawa, Bł. Karoliny Kózkówny 143

500 250 135

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

35
1,2,3
3800
   Wolne miejsca
Do schowka
Dom Opieki U WRONÓW

Opis placówki


stan na 10.06.2022r.

Aktualnie:    

            1 miejsce wolne w pok 1 os. .Dom Opieki "U Wronów"
to miejsce stworzone dla osób starszych i niepełnosprawnych.  Zezwolenie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego WP-III.9423.16.2018.
Nasza oferta to  zapewnienie bezpieczeństwa osobom, którymi się opiekujemy - całodobowa opieka (profesjonalizm życzliwej obsługi oraz wykorzystanie sprzętu i technologii: systemu przywoławczego, systemu przeciwpożarowego/oddymiania, monitoringu zewnętrznego, podnośników i innych udogodnień dla opiekunów i mieszkańców - hoist/sling, stand-up hoist, specjalistyczne łóżka i materace).

Wieloletnie doświadczenie

Od roku 2004 pracujemy z osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Zajmujemy się opieką nad osobami po udarach, z demencją starczą, chorobą Alzheimera, osobami z uszkodzeniem kręgosłupa i innymi przewlekłymi schorzeniami. Zapewniamy stałą opiekę- nie wymuszamy na rodzinach zabierania bliskich, gdy ich stan zdrowia się pogorszy. Nasi opiekunowie są wykwalifikowani, posiadają ukończone szkoły kierunkowe (pielęgniarskie, opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi) oraz niezbędne kursy (pierwszej pomocy, bezpiecznego przemieszczania i transportowania osób, w tym przy użyciu sprzętu medycznego, prowadzenia rzetelnej dokumentacji medycznej, dbałości o higienę i zapobiegania zakażeniom w miejscu przebywania osób wymagających opieki, kurs opieki nad osobami z demencją, chorobą Alzheimera i inne).

Opiekunów wybiera i prowadzi Barłomiej Wrona. Dzięki wieloletniej pracy w Wielkiej Brytanii (8 lat pracy - dla dwóch szanowanych firm Barchester Healthcare i Active Assistance) łączy on najlepsze rozwiązania z zakresu opieki wypracowane w Europie z polską rzeczywistością. Dzięki temu posiadamy unikalne podejście do jakości naszych usług.

Rehablilitacją zajmują się trzy fizjoterapeutki wraz z resztą zespołu.

Nad zdrowiem mieszkańców i przebiegiem ich terapii czuwa lek. spec. Agnieszka Kuśmierczyk -Wrona wraz z innymi specjalistami z CenterMed https://centermed.pl/lekarz/Tarnow-1/CenterMed_Sloneczna,16/Kusmierczyk__Wrona-1068

Warunki i koszty pobytu

W nowoczesnym dwupiętrowym budynku posiadamy pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. W każdym z nich znajduje się łazienka z toaletą oraz inne niezbędne wyposażenie. Pokoje dostosowane są do osobistych preferencji naszych mieszkańców, zapewniamy możliwość sprowadzenia własnych, ulubionych przedmiotów (np. mebli, obrazów), a także wybór kolorystyki pokoju. Posiadamy własne ortopedyczne, regulowane  łóżka. Są one wyposażone w specjalistyczne materace. Na każdym piętrze jest przestronny pokój dzienny, dysponujemy salą do fizjoterapii, biblioteką oraz dużą jadalnią. Jest też kilka kącików zabaw dla dzieci, które być może razem z rodzicami odwiedzą swoich dziadków.

Koszt pobytu stałego od 01.01.2022  - opłata za 1 miesiąc:  3800 zł/mc  - miejsce w pokoju 3 os.
                                                                                           4000 zł/mc  - miejsce w pokoju 2 os.
                                                                                           4500 zł/mc  - miejsce w pokoju 1 os.       

Mieszkańcy lub osoby opłacające pobyt obowiązane są do wyrównania kosztów za leki (na podstawie imiennych faktur za zrealizowane recepty) oraz do zwrotu nakładów za pieluchy/pieluchomajtki.

Ceny obowiązują od 01.01.2022r.

Koszt pobytu czasowego: 200 zł/dobę

"U Wronów" zapewniamy:

 • dbanie o codzienną higienę mieszkańców, zabiegi pielęgnacyjne, pomoc przy ubieraniu/rozbieraniu, pomoc przy posiłkach jeśli wskazana
 • pranie i prasowanie
 • pomoc i pośrednictwo w załatwianiu spraw medycznych (dostęp do specjalistycznej porady/wizyty lekarskiej, zakup niezbędnego wyposażenia, leków)
 • całodzienne wyżywienie - przyrządzane na miejscu, domowej roboty, smaczne posiłki (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek oraz kolacja) dostosowane do oczekiwań i diet mieszkańców, świeże owoce i napoje
 • rehabilitację (ćwiczenia czynne, bierne; masaż klasyczny, segmentarny, relaksacyjny, wibracyjny; elekroterapia i ultradźwięki)
 • muzykoterapię
 • ułatwienie kontaktu z bliskimi (videokonferencja poprzez łącze internetowe, obsługa telefonu, pisanie listów itp.)
 • dostęp do mediów: telewizor, telefon, internet
 • wieczory filmowe i prezentacje multimedialne
 • gry i zajęcia terapeutyczne, możliwość korzystania z biblioteki
 • zajęcia rekreacyjne w domu i ogrodzie, spacery, wycieczki
 • kontakt i integrację ze społecznością lokalną poprzez organizowanie wolontariatu - szczególne podziękowania dla wolontariuszy Zespołu Szkółw Zabawie
 • imprezy na świeżym powietrzu, przy ognisku ze śpiewem
 • opiekę duszpasterską
 • dostęp do usług fryzjerskich.

Lokalizacja naszego Ośrodka

Dom Opieki położony jest w uroczej miejscowości Zabawa. W okolicy płynie rzeka Dunajec oraz znajdują się liczne jeziora i lasy. Nasz Dom położony jest w dogodnej lokalizacji; między Krakowem, Rzeszowem i Kielcami. Dogodny dojazd z autostrady A4 (zjazd Tarnów Zachód). W okolicy Domu Opieki znajdują się ciekawe i warte odwiedzenia atrakcje turystyczne: miejsce urodzenia i śmierci bł. Karoliny Kózki, piękne sanktuarium poświęcone jej osobie, dom Wincentego Witosa, malowana wieś Zalipie, zamek w Dębnie, ruiny zamku w Tarnowie z piękną panoramą miasta, tarnowski rynek z katedrą, mauzoleum gen J. Bema i wiele innych. W naszej okolicy organizowane są także liczne uroczystości t.j. dożynki, pokazy jazdy i wyścigi w pobliskiej stadninie koni.

Dom Opieki "U Wronów" ulokowany jest na dużej działce o powierzchni 1,7 ha. Znajduje się z dala od ulicy, jest otoczony ogrodem, który gwarantuje rożnorodność zapachów i barw na każdą porę roku.  Ogród jest do dyspozycji wszystkich mieszkańców i każdy może wziąć udział w jego kształtowaniu.

"U Wronów" przygotowaliśmy warunki do spokojnego i przyjemnego spędzenia czasu. Stanowi to nasz cel, który z pasją realizujemy.

Zezwolenie i rekomendacje dla naszego domu opieki

Dom Opieki "U Wronów" posiada zezwolenie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego WP-III.9423.16.2018 na prowadzenie placówki zapewniającej całodobową opiekę nad 35 osobami niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi i osobami w podeszłym wieku. Zadbaliśmy by nie posiadał barier architektonicznych, dzięki czemu jest przyjazny osobom niepełnosprawnym. Spełnia standardy dotyczące jakości i warunków opieki wymagane przez polskie prawo (sanitarno-epidemiologiczne, budowlane, przeciwpożarowe), a także wymagania europejskie.

Sposób świadczenia usług uwzględnia stan zdrowia, sprawność fizyczną i intelektualną oraz indywidualne potrzeby i możliwości osób tu przebywających, a także prawa człowieka, w tym w szczególności prawo do godności, wolności, intymności i poczucia bezpieczeństwa.

Kontakt

W przypadku zainteresowania ofertą lub dalszych pytań - serdecznie zapaszamy do odwiedzin w Zabawie, kontaktu telefonicznego (500 250 135 - 10.00-18.00) lub za pomocą internetu.
Polecamy nasz profil na facebooku (zapraszamy do znajomych)
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008667105001

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (3)


2021-10-26
Polecam

Malgorzata Hajduk
2021-10-22
Bardzo dobra opieka moja mama tam była i byliśmy bardzo zadowoleni pod każdym względem. Polecam????

Marta
2017-07-23
Piękne miejsce, świetna atmosfera, doskonała opieka. Polecam.

Zosia

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2022 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.